Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolečina v mečih pod gipsom

Bolečina v mečih pod gipsom

Pozdravljeni,
jutri bo tri tedne, kar imam gips na levi strani noge do kolena (zlom stopalnice). Zadnjih nekaj dni se mi dogaja, da zjutraj, ko vstanem, začutim bolečino v mečih malo pod robom gipsa. Bolečino sem čutila ob ”obremenitv’i’ noge in je trajala kakšno uro. Čez dan je bilo vse v redu. Danes pa sem že ponoči, ko sem vstala, komaj prislonila nogo na tla, prav tako tudi zjutraj – bolečina je precej močnejša. in jo čutim tudi, kadar imam nogo v zraku (razen kadar leži na trdni podlagi).
Kakšen vzrok bi lahko bil tej bolečini?

Najlepša hvala in lep pozdrav,
Lana

Pozdravljena Lana!

Rada bi se vam opravičila za tako pozno javljanje – bila sem odsotna.

Zanima me, kako je sedaj z vašo nogo, saj ste verjetno že odstranila gibs?

Pozdravljeni,
res, prejšnji četrtek so mi po 3 tednih odstranili gips. Ravno tisti dan pred pregledom sem imela stopalo z meči vred zelo otečeno, kar je trajalo kakšna 2 dni, potem se je oteklina zmanjšala in omejila na stopalo (tudi na podplat). Zdaj mi oteklina sicer varrira, vendar je še vedno kar precejšnja. Upam, da to ni neobičajno???
Podplutbe na mečih (od gipsa) so zdaj že skoraj minile, prav tako bolečina (ki sem jo -a na pritisk – čutila do pred nekaj dnevi).
Pregled imam v sredo.
Lp Lana

nova
Uredništvo priporoča

Oteklina ostane še nekaj časa, a se vsak dan malo zmanjša. Če boste več hodila bo malo večja, če boste več mirovala in sedela bo tudi noga otekala. Dobro je, da jo dvignete v višji nivo kadar imate možnost in čim večkrat gibajte s stopalom v vse smeri, da pomagate telesu pri celjenju.
In pa izvajanje proprioceptivnih vaj, da se zmanjša riziko ponovne poškodbe, saj imate sedaj velik strah obremeniti nogo in jo “šparate”.

Pozdravljeni,
hvala za odgovor. Pri tem stavku Če boste več hodila bo malo večja, če boste več mirovala in sedela bo tudi noga otekala. se mi zdi, da oboje pomeni isto – v vsakem primeru bo noga – oteklina večja, če hodim ali pa ne…?
Preveč obremenjevati se res ne upam, vsaj po celem stopalu. Hodim pa s pomočjo pete (čeprav precej kratke razdalje, saj potem gleženj trpi). Tudi oteklina podplata otežuje ‘normalno’ hojo.
Vsake toliko časa me tudi zaboli (kot igla) v stopalu (zelo na kratko).
Kakšne so proprioceptivne vaje? Z gležnji sicer migam, drugih vaj s stopalom pa zaenkrat ne delam, ker ne vem, kakšno je stanje kosti…
Hvala in lep večer,
lana.

Kadar boste nogo obremenjevala ravno prav, bo tudi oteklina manjša. Kadar boste hodila preveč za tisti dan, bo tudi oteklina večja, saj telo ne bo uspelo zdrenirati tekočine stran. Ko boste sedela in bo noga mirovala, bo zatekla zato, ker bo venska kri zastajala. Pomembno je, da nogo obremenjujete. Če je ne boste, kvaliteta zaceljenega tkiva ne bo dobra in podvržena boste nadaljnim poškodbam. Zdravniki se odločijo za odstranitev mavca, ko je kost zaceljena, torej ni razloga za skrb.

Individualni program vaj naj vam pripravi fizioterapevt – primerne morajo biti vašemu stanju.

Lepo pozdravljeni!
V petek 3.3 2017, so mi po sedmih tednih odstranili mavec na levi nogi namreč imela sem zlom zunanjega maleola.Bolečine oziroma krči v mečih so se pričeli že ko je bila noga v mavcu. Skrbi me da ni prišlo do venske tromboze. Sedem tednov pa sem si tudi vbrizgala fragmin inekcije. Krči pa so še vedno prisotni. Nogo gibljem v mlačni slani vodi trenutno si pri hoji še pomagam z bergljami,oteklina je glede na gibanje večja. Zjutraj pa je noga kar trda ko jo postavim na tla me blokira v meče,oteklina pa je zjutraj manjša. Lepo vas bi prosila za vaše mnenje lp. Lotty

Pozdravljena!

Kako je sedaj s krči?

New Report

Close