Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže ŠTUDIJ: FIZIOTERAPIJA – EVROPSKO SREDIŠČE MARIBOR (MURSKA SOBOTA)

ŠTUDIJ: FIZIOTERAPIJA – EVROPSKO SREDIŠČE MARIBOR (MURSKA SOBOTA)

Pozdravljeni!

Ali kdo ve kako je s tem študijem? (predvsem trenutni študentje)
Je enako kvaliteten kot tisti v Lj?
Kdaj so predavanja/vaje (katere dneve v tednu)
Ima šola vse potrebne instrumente/aparature za izvajanje vseh vaj (so enake kot v Lj)?
Kakšni so profesorji?
Kako je s težavnostjo študija?
KOLIKO JE BILA LANI OMEJITEV???
Vaši vtisi…(ali šolo priporočate ali ne? je vredna 3400 evrov na letnik?…vse)

Lp in hvala za odgovore

Kolegica študira fizioterapijo na Evropsko središče Maribor ESM, njena sestrična pa v Lj. Kolikor slišim, je enako kvaliteten, tudi profesorji in program so podobni. Nobeni ni žal da sta šli na študij fizioterapije.

Če je vredno, se boš morala pa sama odločit. Če boš pridna in boš končala, je vredno. Če boš pauzirala in ne boš diplomirala, pa ni vredno 🙂
Na esm.si poglej za ostale odgovore o tem študiju v Murski soboti.

Moji kolegi so ful zadovoljni. Baje je kvaliteten študij, ni kaj… tudi sama se bom čletos vpisala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Sem študentka 1. letnika fizioterapije na ESM… študij je kvaliteten, zahteve (znanja) so visoke.
Naprave za izvajanje vaj so na šoli, urnik pa je dokaj natrpan, ampak v večini le konec tedna (petek, sobota, včasih tudi v četrtek). Vaje pa potekajo od ponedeljka do srede, v 1. letniku 4x v letu. Sedaj začnemo s kliničnimi vajami (trajajo 3x po en teden).

V glavnem, študija ne moreš jemat z levo roko, naredit pa se vsekakor da!

lp :-))

A mi lahko prosim kdo napiše kako približno izgledajo vaje na fizioterapiji?
Kdaj ste imeli ponavadi predavanja?? Od katere do katere ure? Sem namreč iz Ljubljane pa še redno zaposlena, tako da mi je urnik zelo pomemben… Rada bi pa vsekakor študirala na ESM, ker jih ful pohvalijo in so baje še boljši kot v LJ…

Odločila sem se za študij fizioterapije na ESM. Zanima me ali je kakšna možnost, da bi šla pogledati k kakšnemu fizioterapevtu kako njegovo delo dejansko izgleda.. Šla bi namreč tudi zastonj delati k kakšnemu fizioterapevtu (mogoče kakšne administrativne stvari dokler nimam diplome) samo toliko, da sem v stiku s to stroko že med študijem.. Mislite, da je kakšna možnost dobiti kaj takega?

Najbolje da pokličete fizioterapevte ali je kdo zainteresiran za vašo pomoč. To je odločitev vsakega posameznika.

Živjo!

Mene pa zanima, če kdo ve kako je z vzporednim študijem. V šolskem letu 2011/2012 bom absolventka in bi rada vzporedno vpisala še fizioterapijo. Kakšni so zame pogoji? (glede na to, da se vzporedni študij tretira malo drugače kot prvi vpis?) Kakšne pretekle izkušnje?? Kolikšen je naval, če sploh je?

Hvala!!

Mene pa zanima, če bo na ESM za študij fizioterapije možen vpis tudi za redne študente (ne samo izreden študij)

Hvala

samo izredni

Pozdravljeni,

a lahko kdo pove če se da po zaključenem študiju narediti nostrifikacijo v tujini (AT, DE, UK in ZDA). Študij je sicer ovrednoten z ECTS točkami, glede na to da ne spada pod visokošolske zavode v SLO me zanima če je diploma priznana v tujini ali ne.

Drugo vprašanje pa je če se da študij opravljati zraven dela, torej če znese časovno? Kdaj so predavanja in vaje?

Hvala,
Joža

Zdravo, glede na to, da naval je in da se v prihodnosti pričakuje s strani države financiranje tistih akreditiranih študijev, ki dejansko nudijo zaposlitve študentom (to pa študij fizioterapije zagotovo je) je tudi ESM v pričakovanju razpisa in nato izvajanja tudi rednega študija. Vendar pa bo takrat verjetno potrebno tako število točk kot v LJ… Do takrat je študij zgolj izreden torej samoplačljiv, kar pa nekaterim ( napr. meni, ki sem v službi) tudi paše. Ob vikendih se vozim v MS, čez teden pa lahko delam in se učim.
Upam, da sem odgovorila na kako vprašanje…
LP, Vanja

JOŽA, seveda ESM spada pod visokošolske zavode v sloveniji, akreditirane s strani slovenskega ministrstva. Edina razlika je, da razpisa za koncesijo še ni bilo in ESM še ni pridobil državnih sredstev za financiranje študija… Diploma je seveda veljavna tudi v tujini, pod enakimi pogoji kot ostale slovenske diplome.
LP, Vanja

Zdravo.

Letos sem se prijavila na program Fizioterapija na ESM v MS in bi rada stopila v stik s kakšnim študentom, ki tam že študira. Zanima me namreč kar nekaj stvari v zvezi z režimom študija, načinom dela, bivanjem med študijem…

Tako da če bi bil kdo tako prijazen in mi odgovoril na par vprašanj, naj mi prosim piše na email: [email protected]

Hvala že vnaprej 🙂

Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, ali mislite da bo v drugem prijavnem roku še kaj prostora. Končala sem namreč že 1. letnik na eni drugi fakulteti v Ljubljani, ampak sem si komaj sedaj premislila, da bi šla raje v Mursko Soboto. Oziroma, ali obstaja še kakršnakoli druga možnost, da bi s študijem lahko začela že naslednje šolsko leto, torej oktobra.

Lp

Študij ESM Maribor (Murska Sobota) Fizioterapija se nikakor ne more enačiti s študijem na ZF v Lj žal.

Niti približno ne gre za primerljiv program z LJ. Da je primerljiv, trdijo le tisti, ki študirajo v MS.
Le zakaj v LJ že na inf.dnevu poudarjajo, da večino izpitov iz MS ne bodo priznali in da prehod npr.po 1.letniku iz MS v Lj ni mogoč.
Žal, ampak razlike v kvaliteti študija pač so.

Pozdravljeni.
Mene pa zanima kolikšne so omejitve za vpis, kolikšen je bil minimum nazadnje?

Mogoče bi vam veliko lahko povedalo dejstvo, da se je nekaj študentov iz LJ prepisalo v MS, ker jim je bilo v LJ pretežko in so mislili, da bo v MS lažje. In je res bilo, ti isti študentje, ki so jim v septembru manjkali pogoji za napredovanje v višji letnik, so naslednje leto v MS imeli opravljene pogoje že spomladi. Sicer pa, če imate znance na obeh straneh, jih prosite naj vam posodijo literaturo in jo primerjajte med seboj. Vem na primer za en predmet, ko imajo v LJ skripto+knjigo v MS pa en sam list (po stavek za vsako zadevo). Vglavnem, tisti, ki imate možnost iti študirat v LJ nikakor ne razmišljajte kje študirati.

Vsaka ljubljanska fakulteta je najboljša na svetu 🙂 Moj sosed je v Londonu naredil fizioterapijo in v Zda kiropraktiko, pa so mu na LJ faksu rekli, da ne velja, ker ni naredil v LJ :)))

Ker pa v LJ vzamejo samo 30 študentov letno, in ker je Fizioterapija najbolj zaželen študij v Sloveniji, bom presrečen, ko bom končal študij v Murski oz. v Mariboru (zdaj se vse več seli v MB, na mojo srečo ). Jaz sem pač na ECM zadovoljen, ljubljančani pa v Ljubljani.
Vsi srečni, vsi zadovoljni 🙂

New Report

Close