Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Natrgana trebušna mišica

Natrgana trebušna mišica

Pred tremi tedni sem si pri dvigovanju uteži nategnila ali natrgala trebušno mišico, ki me še zmerom boli in peče.Ker si ne morem privoščiti bolniške, se zelo trudim, da bi kljub bolečinam normalno funkcionirala.Najhuje mi je, če se zasmejim, kašljam ali pa naredim kakšen nekontroliran gib.Gre mi zelo na živce in nevem, kaj bi delala, da bi me manj bolelo.Ponoči se mi bolečina malo umiri, vendar je potem iz dneva v dan enako.Kaj naj počnem?

Pozdravljena!

Glede na to, da to traja že tri tedne, izgleda, da vam telo ne znaa ali zmore zaceliti poškodbe, zato potrebuje pomoč. Ali je to trigger point terapija ali ultrazvok ali kaj drugege pa vam težko predlagam, na da bi vas pregledala.

pozdravljeni

pred šestimi meseci sem začutil bolečino v levem predelu trebuha pojavila se mi je po plezanju (to počnem že nekaj časa) Bbolečina je nekje pod levim rebrnim lokom in teče proti dimljam. Bolečina je močnejša ob napenjanju dvigovanju ali ležanju na levem boku, zanima me ali bi lahko bila to mišica in na kakšen način se postavi diagnoza da gre za poškodbo mišice
(uz, rtg ?)

lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen!

Natrgana mišica je občutljiva na mišično kontrakcijo brez premika sklepa. Če le to samo malo boli, moč mišice pa je normalna – gre najverjetneje za majhno natrganino mišice. Če je prisotna tako bolečina kot tudi zmanjšana mišična moč, gre za večjo natrganino. Če nič ne boli in ni nobene moči, gre za popolno raztrganje mišice.

Treniram nogomet, star sem 16 let. Delali smo vaje za trebušne mišice. Ko sem prišel domov sem v ogledalu opazil, da ko napnem ”sixpacke” imajo drugačno obliko kot prej (zgornja 2). Ko napnem ZELO močno me rahlo zaboli. Kaj se je zgodilo?

Morda gre pa samo za trigger točke v mišici?

Pred nekaj dnevi sem z dvigovanjem utezi zacuti pekoc obcutek v zgornjih trebusnih trebusnjake in podobne vaje delam ze skoraj 2 leti skoraj usak daj in me ni bolelo tudi utezim z 25 kg. Ko me je zacelo peci sem delal novo vajo oz. Nadgradno ene vaje mogoce me pece za to ker bi delale druge misice . Drugace treniram atletiko met kopja in suvanje kroglje. Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

če ne bo minilo v dveh do treh dneh, svetujem terapijo z ultrazvokom.

Pozdravljeni,

danes sem izvajal vajo dragon flag in med samo izvedbo se je zgodil zvok kot da bi se nekaj strgalo. Zanima me ali je lahko kaj narobe?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Vaja je zelo zahtevna. Če ste jo narobe izvajali, se je lahko kaj strgalo/natrgalo.

Pozdravljeni!

Upam, da je tema mojega vprašanja ustrezna. Imam težave s trebušnimi mišicami, vsaj mislim, da gre za mišice.

Čutim bolečino ob manjših naporih in otipam majhne kroglice oziroma vozličke na predelu trebuha in nižje, v mišicah na sramni kosti. To se mi ponavlja že več let. Stara sem 28. Imela sem podobno poškodbo trebušnih mišic pri trebušnem plesu zaradi pretiravanja z vadbo, pa potem čez kakšno leto poškodbo mišic na zgornjem delu leve noge, zaradi ponavljajočih gibov pri plesu (hitra brca z nogo v zrak), kar je zopet obremenilo tudi te mišice v spodnjem delu trebuha in dimljah. Vsakič ko dvignem kaj težjega se mi bolečina ponavlja. Osebna zdravnica je na prejšnjih pregledih vedno predlagala počitek. Za nogo sem bila na fizioterapiji. Ampak mislim, da sem še vedno nenormalno omejena pri izvajanju kakršnega koli dela ali rekreacije in upam na rešitev. Resnično se izogibam dvigovanju težkih stvari in drugim naporom, vendar moj hrbet rabi nekakšno vadbo. Nazadnje se mi je težava s trebuhom ponovila pri izvedbi vaje “mačka” za hrbet, pri raztegu trebušnih mišic. Zanima me kaj je najbolje, da storim.

Najlepša hvala že vnaprej. Lp

Pozdravljeno!

Vse to je malce nenavadno … trebušne mišice so ploščate in trigger točke v njih se ne zatipajo kot vozlički … vozlički v spodnjem delu trebuha so najverjetneje bezgavke. Bezgave je potrebno pustiti na miru, saj se lahko razdražijo če se jih pritiska.

Predlagam da se res naredi pregled in ugotovi kaj se je zgodilo z mišicami v preteklosti in kaj se dogaja sedaj… šele potem vam lahko kaj svetujem, kaj se da narediti…

Objava čaka odobritev

Čutim pekočo in nekako trgajočo bolečino v desnem predelu trebuha, približno za širino pokončno postavljene dlani in nekoliko nižje od popka. V sedečem položaju, tako, da se mi nogi dotikata, bi rekel nad sredino desnega stegna in če desno dlan položim na boleč predel na trebuhu, se spodnji rob dlani dotika stegna.

Je pa res, da sem v zadnjem letu dni menjal službo, sedaj sedim za volanom po 10 ur na dan, se zelo malo gibljem, fizično sem zelo neaktiven in sem se res krepko zredil. Predtem sem opravljal veliko bolj dinamično delo, ki je bilo tudi fizično dokaj zahtevno.

Pojavljajo se mi tudi občasne motnje pri odvajanju blata.

 

Ideje in nasveti?

 

Pozdravljeni,

na žalost lahko vaše težave na omenjenem predelu izvirajo iz zelo različnih tkiv: od mišic, kit, notranjih organov…tako da brez ustreznega pregleda ne moremo kaj bolj konkretno svetovati.

Lep pozdrav

Barbara Purkart spec.ortop.med, mag.kineziol., dipl.fiziot.

https://fizioterapija.net/

Za več informacij sem dosegljiva na tel: +38641353366

New Report

Close