Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Nategnjena ali natrgana mišica?

Nategnjena ali natrgana mišica?

Zdravo

Zanima me glede moje situacije. Pred 1 tednom (18.1.2009) sem imel tekmo. Ko sem prišel dol z odra me je začelo boleti v nogi, ker nevem strokovno ime za mesto kjer me boli vam bom povedal po “kmečko”. Boli me v zgornjem delu noge notranja stran (če črka A predstavlja moje noge me boli v zgornji točki na levi strani). Od tega je zdaj že 1 teden. Če mirujem me ne boli nič, tudi če se potipam tam me ne boli nič. Malo me zaboli če sem v ležečem položaju, ali stoje in stegnjeno nogo vzdignem. Zanima me ali je to nategnjena mišica in koliko časa rabi za okrevanje. Zanima me tudi razlika med natrgano in nategnjeno mišico in kako pozdraviti. Upam da ste me razumeli. Zahvaljujem se vam v naprej,

Lp,
Jernej

Pozdravljeni!

Na žalost vam brez temeljitega pregleda ne morem povedati, kaj se je zgodilo v vašem primeru.

Pri nategnjeni mišici gre za mikro-poškodbe zaradi prevelikih razteznih sil in temu lahko tudi rečemo natrgana mišica. V praksi ponavadi uporabljamo pojem nategnjena mišica za lažjo poškodbo in pojem natrgana mišica za težjo poškodbo, mehanizem nastanka poškodbe pa je enak.

Zanima me kaj je narobe in kako čimprej to ozdraviti.
Med treningom sem tekel na 60m in deset metrov pred ciljem me je kar naenkrat zgrabilo v mišici na nogah in od bolečine sem se zgrudil na tla in se komaj odvlekel z proge.
Prosim če lahko dobim nasvete kako čimprej okrevati

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Če imate srečo, je prišlo samo do aktivacije trigger točke v mišici in pomagala vam bo trigger point terapija, ki jo izvajamo nekateri fizioterapevti. Lahko pa je prišlo do natrganine. Navadno pride do tega na mestu kjer mišica prehaja v kito ali na mestu kjer se kita narašča na kost. Terapija je povsem drugačna.
Žal vam brez pregleda kaj bolj natančno ne morem svetovati.

moja dignoza je da sem si natrgal mišico sicer vzdolžno 29mm in prečno okrog 15×16 mm

zanimam me kakšne vaje lahko delam na treningu ker ko tečem me noga ne boli treniram pa atletiko

pred nekaj dnevi sem sel tect 7.2 km v 32 minutah

zanima me če so poskoki po stopnicah čez kolebnico in podobne stvari dobre ali ne

hvala 😀

žan

Pozdravljen, Žan!

Koliko ste stari?

Pozdravljeni,

Stara sem 14 let, danes sem šla na sprehod s psom, zunaj je bilo okoli 10 stopinj. Pes mi je skoraj pobegnil, zato sem skočila za njim v tistem trenutku pa me je močno zabolela mišico – mišica za kolenom , spredaj na nogi je koleno zadaj pa je pregib v tistem delu. Mišica me peče če sedim, če hodim je bolečina zelo močna, da skoraj nemorem hoditi, mogoče veste kaj bi to lahko bilo?

Najlepša hvala za odgovor,

Lp

Pozdravlljena!

Žal brez pregleda težko kaj konkretno povem: lahko gre samo za aktivacijo trigger točk v mišici, lahko gre za natrganino v mišici ali kiti…

Mam natrgano mišico v predelu glateusa zaradi padca z višine, poškodba je bila avgusta, zdravit sem se začel januarja do sedaj sem dal čez elektro terapijo, ultra zvok, udarni valj sedaj pa še hodim na magnetno terapijo, seda me pa zanima kakšem aparat za magnetno terapijo mi priporočate za domačo uporabo (Satroni stimulator, Wellneo ELMAG Exclusive ali kaj drugega)

Pozdravljeni!

Žal vam ne morem priporočati za zdravljenje natrgane mišice nobene magneto terapije, saj po randomiziranih študijah, ko so kontrolirali tudi placebo učinek, ni nobenega vpliva na celjenje vezivnih tkiv…dokazano pomaga samo pri celjenju zlomov kosti…

Pozdravljeni!
Sem Larisa, stara 15 let in imam po vsej verjetnosti natrgan biceps na desni nogi. Treniram atletiko in na neki šolski tekmi se nisem dovolj ogrela in si natrgala biceps. Mišica me boli že od februarja, s tem, da imam 3 – 4 krat na teden treninge, na katerih ne tečem polnega šprinta in ne delam vaj, pri katerih bi me mišica zabolela. Ampak vseeno na vsake toliko časa naredim nekaj malo hitreje (ko mislim da lahko, in me biceps ne boli), ampak zvečer ko pridem domov, me spet začne boleti. Zanima me kaj lahko naredim, da bo boljše? Do 10. maja moram bit nepoškodovana, zaradi tekme, če ne, zame letos ne bo sezone. Katere vaje naj delam za okrepitev bicepsa?
Upam, da ste vsaj približno razumeli kaj se hotela povedat. Hvala za odgovor.
Lp

Pozdravljena!

Poškodba bicepsa je zelo zoprna zadeva, ki se celi dalj časa. Obstaja prav protokol vaj, ki si morajo slediti v točno določenem zaporedju in tudi časovno je zelo omejeno na prvi teden po poškodbi, drugi teden itn. Če se ne drži ustreznega protokola se navadno zgodi, da se mišica ponovno natrga in se zadeva samo ponavlja…

Pozdravljeni!
Stara sem 14 let in sem si pri vaji upogib nategnila mišico. Ne vem točno katero ampak po domače, boli me v zgornjem delu stegna in poteka po levi strani do sredine stegna. Bolečina se pojavi le pri hirem teku, mišico pa moram pozdraviti nujno do 11. septembra ker se nato začnejo aktivne priprave na tekmo. V mišici me je zapeklo že pred tremi tedni, včeraj pa mi je spodrsnilo in bolečina se je zopet pojavila. Do včeraj so bolečine že čisto popustile. Ali gre zopet za nateg in kakšne vaje naj delam, in koliko časa se to zdravi.
Upam, da ste vsaj približno razumeli kaj sem želela povedati. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni.
Stara sem 14 let in treniram atletiko. Poškodovala sem si mišico pri vaji upogib. Natančneje mišico rectus fabulous, ampak ne boli me cela mišica ampak le čisto na vrhu mišice. Zanima me koliko časa potrebuje mišica za celjenje, ker jo moram pozdraviti najkasneje do 10.9. ko se začnejo intenzivne priprave na tekmovanje. ali obstajajo tudi, kakšne vaje za okrepitev te mišice in kaj pravite o kinezio trakovih. Jih je smiselno uporabiti?
Upam, da sem bila dovolj jasna. Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,

Pred 9 dnevi sem spregledala stopnico in stopila dol, ter res grdo “zvila” glezenj na notri. Verjetno ni zvit, saj ni niti malo otekel, nobene modrice, me pa res noro boli na zunanji desni strani stopala vkljucno z ahilovo. Boli me ko je noga pri miru, flex-point(treniram balet) naredim zelo tezko, ker me prevec zategne v nogi.. Kljub pocitku se zadeva ni nic zboljsala..

Pozdravljena!

Pri zvinu gležnja – ki se kaže z bolečinami na zunanjem delu gležnja, lahko pride poleg poškodb ligamentov – vezi, do poškodb mišic – najpogosteje do natega m. peroneus, in v tem primeru pogosto pride tudi do natega peronealnega živca. Pomaga terapija z ultrazvokom za hitrejšo regeneracijo vezi, trigger point terapija za hitrejše okrevanje mišice in mobilizacija živčevja – za živec.

zanima me poskodba stegenske misice ki je se zgodila pred enim mescom z igrisca sem odsel takoj naredil se mi je majhen hematon ki pa ze en mesec neizgine bolecin nimam nic lahko skoraj vse delam,zanima me zakaj hematon neizgine

zanima me poskodba stegenske misice ki je se zgodila pred enim mescom z igrisca sem odsel takoj naredil se mi je majhen hematon ki pa ze en mesec neizgine bolecin nimam nic lahko skoraj vse delam,zanima me zakaj hematon neizgine

mene zanima ali lahko doma naredim terapijo z kozarci oziroma ventuzami

mene zanima za kaksno poskodbo bi to lahko slo na treningu me je mišici malce zapeklo igrišce sem nenudoma zapustil naredil se mi je majhen hematon bolecin nimam nic poškodba se je naredila 11.maja,hematon mi pa neizgine ze en mesec

New Report

Close