Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže bolečine v komolcu in roki

bolečine v komolcu in roki

Pozdravljeni!
v februarju sem prvič začutila bolečino v komolcu oz.otipala sem nekakšno oteklino v pregibu roke. Sprva nisem posvečala bolečini velike pozornosti, vendar se je ta stopnjevala in postajala nadležna. v juliju sm odšla k osebni zdravnici in ji povedala za bolečino (sama je roko le nekoliko nategnila in me vprašala če čutim in zagotovila,da tista oteklina ni nič posebnega). Napotila me je na fizioterapijo, kjer sem imela 5x terapijo z ultrazvokom in laserjem. terapija mi je celotno situacijo še bolj “razdražila” in po ponovnem obisku pri osebni zdravnici sem obiskala še fiziatra. Ta me zdravi z nekimi inekcijami, sam mi natančno ni povedal čemu služijo( mogoče teniški komolec?). do sedaj sem dobila 8 inekcij v okolici komolca, vendar bolečina ne preneha. vedno bolj postaja izrazitejša, predvsem, ko roka počiva, tudi med spanjem in občasno me boli celotna roka. povedati pa moram, da me po inekcijah roka na dotik ne boli več (le še v nekaterih majhnih predelih).Vprašala sem ga, če je mogoče kaj drugega, da ni mišica, pa je omenil, da lahko roko slikajo in opravijo ultrazvok, vendar je pri zadnjem obisku na to pozabil in nadaljeval z inekcijami. V petek bo moj osmi obisk pri fiziatru in resnično se bojim, da je kaj drugega kot le “teniški komolec”, saj je moja babica imela podobne težave z bolečino v roki. Umrla je zaradi kostnega raka. Ali je mogoče, da se težave “teniškega komolca” pojavljajo tudi več kot 10 mesecov?

Pozdravljena!

Teniški komolec je stanje, ki se kaže kot bolečina na zunanjem delu komolca. Navadno ni vidnih oteklin. Vidne otekline se lahko pojavijo pri burzitisu, ki se zdravi z injekcijami ali ultrazvokom. Kar tako brez pregleda vam kaj več ne morem povedati.

Kostni rak se dogaja v samih kosteh, lahko boli, ponavadi pa ni oteklin. Torej brez skrbi.

Pozdravljeni,

Imam podoben problem. Namreč, le v levem komolcu čutim bolečin, vendar le če se naslonim nap. na mizo s komolcem ali pa če potipam. Najbolj izrazita je na eni točki, in sicer na pregibu- na kosti.

Kaj bi lahko to bilo? Traja že nekaj časa (pol leta). Strah me je, da ni kaj hujšega.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, ker vas niti nisem videla. Po opisanem gre morda za burzitis?

Hvala za odgovor. Ali priporočate obisk zdravnika ali pa je boljše da se oglasim pri vas?

Mogoče kakšna preventiva/preiskus da bi ugotovila za kaj gre, preden se odpravim k zdravniku?

Hvala, Ida

Burzitis se da ugotoviti s testi, ki jih izvajamo Cyriax terapevti. Splošni zdravniki večinoma nimajo teh specialnih znanj.

pozdravljeni.imam sledeč oroblem in sicer januarja sem šel k zdravniku zaradi bolečin v spodnjem delu komolca.imel sem 20 fizioterapij z uz in magnetom.po teh terapijah ni bilo nobenega napredka in sem šel samoplačniško do ortopeda.ta mi je rekel ker imam na komolcu 15 cm dolgo brazgotino od pasjega ugriza izpred 15 let da je lahko kakšna bakterija.ugriz je bil tako močan da se je videla kost.ampak on mi je dal blokado,ki je držala nekje 3 mesece.po treh mesecih so se težave ponovile in sem šel k zdravniku ta pa me je napotil še po eno blokado.ta blokada pa sploh ni prijela.potem me je napotil še na terapije in sicer sem imel 17 terapij z uz in magnetom.bolečina se je nekako pomirila ampak ne popolno potem sem začel uporabljati trak za epikondilitis in nazaj v službo.ko sem bil na slikanju so mi dali diagnozo epikondilitis.sedaj pa se mi bolečine spet pojavljajo,in opazna je tudi oteklina.kaj mi svetujete saj ne morem več tako,da sem vsake tri do štiri mesece po dva meseca v staležu. hvala

Pozdravljeni!

Malo me čudi diagnostika. Na kakšnem slikanju ste bili, da so vam rekli, da imate epikondilitis?

bil sem na slikanju z uz. hvala za odgovor.

In kaj je pokazal? Tekočino – oteklino?

Mene ze nekaj dni boli leva roka of komolca navzdol naj povem da Jo imam popeceno. Kaj biblahko bilo to?

Pozdravljeni!

Opekline lahko povzročajo težave pri gibanju in bolečine…

New Report

Close