Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže razmik mišic in trtica

razmik mišic in trtica

Lep pozdrav!
Sem v 31 tednu nosečnosti do sedaj brez večjih težav. Zadnje štiri tedne opažam pojav “nove vrste bolečin” v predelu popka, tik pod površino kože. Gre za nenaden, oster zbadljaj oz. sunek, ki se pojavi samo ob kakšnem tudi lažjem naprezanju ( hiter zasuk trupa, “šlampast” dvig iz postelje…) Kot nekakšen elektrošok. Popek sem imela že pred nosečnostjo zelo globok, zdaj pa se mi sploh zdi kot da mi ga od znotraj trga. Trebušne mišice sem pred nosečnostjo imela “vzdrževane”. Je možno da gre pri vsem tem za razmik mišic? Kako to ugotovim in kaj storiti če je to razlog teh težav?
Moj drugo vprašanje: Že pred nosečnostjo sem imela težave z trtico; v smislu “izbočenosti”. Le ta namreč izstopa, kar mi onemogoča normalno sedenje (vedno sedim ali na levi ritnici ali na desni, na sredini ne gre), izvajanje klasičnih trbušnjakov,… Ampak sem se nekako navadila z tem živeti. Zanima pa me kaj to pomeni zdaj ko sem noseča? Je možno da v pozni nosečnosti in med samim porodom zaradi omenjenega nastanejo težave?
Se opravičujem za tako dolg opis,ampak sem poskusla čimbolj nazorno, preprosto opisat kaj se mi dogaja, saj mi boste le tako lahko prosim pomagali z odgovorom za katerega se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.
Zaskrbljena nosečka

Pozdravljena Jasmina!

Svetovala bi vam, da se obrnete in zastavite vprašanje porodničarju, ki vam bo lažje oz. bolj relevantno odgovoril.

Če pa ne boste še dobila zadovoljujočega odgovora, mi pa še enkrat pišite.
Hvala.

Še enkrat lep pozdrav!
Po vašem nasvetu sem svoje težave opisala tudi svojemu ginekologu (ki žal ni porodničar), Ampak on misli da so to zgolj posleddice širjenja maternice??
Ker pa jaz vem da so to zelo drugačni občutki in ker nasploh moj ginekolog vse simptome prepisuje normalni nosečnosti, bi vas lepo prosila če bi mi lahko odgovorili na že zastavljena vprašanja.
Še nekaj. Ker imam tudi bolečine v križnem delu ( to pa vem da je normalno), sem opazila da vedno kadar me “špikne” v križu, me pravtako istočasno v glavi?? Vem da se čudno sliši, pa vendar?

Hvala, Jasmina

Pozdravljena Jasmina!

Kakor vam je že povedal vaš ginekolog so lahko vaše težave posledica širjenja maternice.

Bolečina zaradi razmika vzdolžne trebušne mišice se čuti dobesedno kot da bi se parali. Bolečina se poveča ali pojavi predvsem med hojo, pojavi se kar naenkrat in se poslabšuje dokler si ne podprete trebuha z rokami ali pa se vsedete, uležete. Pri tem se ne da praktično nič pomagati, saj je vse odvisno od elastičnosti vašega vezivnega tkiva. Pomaga le pas za nosečnice, ki mora biti primerno nameščen, da podpira trebuh.

Bolečine v križu in trtici so najpogosteje zato, ker sklepi medenice lezejo narazen, saj se pripravljajo na porod. Nestabilni sklepi pa lahko povzročajo zelo močne in neprijetne bolečine. Pri tem vam lahko pomagajo vsakodnevne vaje, ki naj vas jih nauči fizioterapevt, če pa le to ne zadostuje, vam lahko pomaga tudi medenični pas, ki od zunaj stabilizira medenične kosti.

New Report

Close