Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže bolečine po poškodbi prsta

bolečine po poškodbi prsta

V začetku nov. sem si poškodovala prst na roki, tako, da sem ostala brez vršička prsta. Rano so mi zašili, vendar je prišlo po nekaj dneh do vnetja in je bilo potrebno prst ponovno operirati. Tokrat zaradi vnetja ni bila rana šivana. Sedaj je rana zaceljena, prišlo je pa do drugih problemov. Približno tri tedne mi otekajo tudi ostali prsti na roki in notranja stran zapestja (približno v liniji prstanca in mezinca). Bolečine imam v dlani in zapestju, včasih pri poskusu premikanja prstov pa se bolečina širi proti komolcu. Z roko ne morem nič delati. Ponovno sem jemala amoksiklav (stanje se ni izboljšalo) in še vedno jemljem Movalis. Bila sem tudi ponovno pri kirurgu, ki je ugotovil, da je s skeletom vse v redu in mi predlagal, da grem k reumatologu in dermatologu (zaradi opaznih sprememb na nohtih te roke). Osebni zdravnik je mnenja, da ne gre za reumo in mi svetoval naj z roko mirujem in da se bo stanje samo od sebe izboljšalo. Prosim za vaše mnenje oz. nasvet h kateru zdravniku bi naj še šla, da bi ugotovil kaj je sedaj narobe s to roko, ker sem vsak dan bolj skeptična, da bi se stanje samo od sebe izboljšalo.

Hvala in lep pozdrav,

Marija

Pozdravljena!

Kakšna je barva in kvalitete kože po prstih, zapestju in roki. Ali se koža sveti? Ali je bolj prosojna? Ali se bolečine z gibanjem vedno povečajo in so zelo hude?

V zvezi z vašimi dodatnimi vprašanji:
-na koži ni nobenih posebnih sprememb, mislim, da niti ni bolj prosojna
-spremembe so opazne na nohtih – ob korenu so bolj svetli, potem pa temnejši ( na tem temnejšem delu izgleda kot bi se luščili)
-oteklina prstov in notranjega dela zapestja je najmočnejša zjutraj
-bolečine so močnejše ob premikanju, sicer pa je to ostra bolečina, ki gre od prsta čez dlan do zapestja in včasih tudi proti komolcu
-ali so bolečine zelo hude – to je zelo relativno, odvisno od praga bolečine vsakega posameznika. Ne glede na to, mislim, da bolečine niso preveč močne. Zame je najbolj moteče to, da je roka popolnoma nefunkcionalna in ne vem kaj mi je storiti, da bi se stanje izboljšalo.
Lep pozdrav! M.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena MIC!

Včasih pride po poškodbi do komplikacije vegetativnega živčevja, za kar v vašem primeru glede na zgoraj opisana dejstva, verjetno ni prišlo.

Težko vam karkoli svetujem. Če bi videla vašo roko, bi mi bilo morda lažje, tako pa nimam pametne ideje, kaj bi se dogajalo. Žal mi je, ker sem vas verjetno razočarala.

New Report

Close