Najdi forum

Bolečine v rokah

Spoštovani,

V zadnjih tednih se mi pojavljajo precej močne boločine v obeh rokah, posebej desni in me zdaj že pošteno motijo v vsakdanjem življenju. Bolečine niso enakomerne, ampak me – kot bi rekla moja babica – trga v kosteh, bolečina postane ob hitrem premiku rok bolj intenzivna. Ni neznosno, ampak zelo moteče. Mislite, da je mogoče, da je to revma? Vedno sem mislila, da je to nadloga starejših ljudi?
Naj še povem, da sem stara 25 let, opravljam sedečo in zelo stresno službo, kjer večino časa preživim na računalniku. Ne ukvarjam se s športom in se nikoli nisem… Mislite, da bi kakšna masaža ali plavanje v bazenu pomagali ?

Najlepša hvala.

Pozdravljena Jana!

Z največjim veseljem, bi vam preko interneta rada pomagala in postavila diagnozo, a žal ne gre tako lahko.

Revmo imajo lahko že dojenčki, torej ni starostnih omejitev. Občutek trganja v kosteh lahko povzročajo tudi napete mišice in aktivni vozli v njih. To se da odpraviti s trigger point terapijo.

Obstajajo pa tudi drugi možni vzroki za težave, ki se jih da odkriti z pregledom in krvno sliko.

Glede na zgoraj omenjena dejstva pa imam občutek, da gre pri vas zaradi stresa do zategnjenih mišic, ki vam povzročajo omenjene težave. Zato bi vam omenjena masaža pri fizioterapevtu koristila in pomagala.

Vesel Božič!

New Report

Close