Najdi forum

Poskodba pri masazi

Zivjo,
pred 10 dnevi sem bila na masazi pri neuradnem maserju (ima sicer za seboj precej usposabljanja in mislim da tudi izpit).
Masaza hrbta je bila ok, problem pa imam z rokami se 10 dni po masazi.
Imam dokaj nezne roke in sem ga nekajkrat opozorila, da se mi zdi masaza premocna. Slo je za sunkovit gib, pri katerem prste potegnemo navzven (na rokah in nogah). Takrat me sicer ni bolelo, bilo pa mi je neprijetno. Maser je vztrajal, da me je samo strah in da pravilno izvaja tehniko. Naslednji dan so mi prsti otekli in se vedno cutim posledice. Naj omenim, da sem imela med masazo zelo mrzle roke in noge, ker imam slabo prekrvavitev.
Zdaj imam obcutek, da imam verjetno rahlo poskodovane misice 8ker oteka bolj del med sklepi…). Roko tudi tezko skrcim in raztegnem, oziroma se mi zdi nekoliko lesena. obcasno cutim tudi mravljince v nekaj prstih, ki so za razliko od ostalih popolnoma hladni. Kaj naj storim, ali so te poskodbe pogoste’
Hvala in lp
Teja

Pozdravljena Teja M!

Če imate poškodovane mišice ali sklepe se na žalost ne da ugotoviti iz zgoraj napisanega, ampak bi vas morala videti in testirati, potem pa bi vam lahko povedala kaj več in vam tudi pomagala.

Moje mnenje je, da so najboljši rezultati katere koli masaže ali druge tehnike, če terapevt prilagodi jakost pritiska tudi željam masiranega. Če pa so določene tehnike neprijetne, je priporočljivo, da se na to masiranega opozori vnaprej in mu tudi razloži kakšno korist bo imel od tega, ampak kljub temu je pametno najti nek skupni kompromis, ali pa zamenjati tehniko, če masiranemu ne ustreza. Takšno je moje mnenje, se pa terapevti med seboj razlikujemo in vsak vam želi samo dobro in vam koristiti.

Spostovani,
zahvaljujem se vam za odogovor. Bolecina med masazo ni bila tako ocitno neprijetna, da bi se uprla in tudi sama nisem mogla predvideti reakcije svojega telesa. Stanje se po 2 tednih izboljsuje (zal pri svojem delu precej tipkam in prsti verjetno tudi niso dovolj pocivali). Otekanje ni vec prisotno, me pa bolijo clenki pri obremenitvi vstran, se pravi ne upam si nosit bremen.
Zanima me, v primeru da gre za nategnjene vezi in misice, kako dolgo lahko trajajo posledice. (razen otekanja niso bile prisotne kakse modrice ali kaj podobnega).
Hvala in lep dan
teja

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena Maša!

Težave zeradi rahlo prenategnjenih kit ali mišic najpogosteje izzvenijo v parih dneh, v glavnem v 5 dneh.

New Report

Close