Najdi forum

zlom gleznja

cez nekaj dni mi bodo po 6 tednih odstranili gips, ki sem ga imela zaradi zloma gleznja.
vem, da je noga zaradi dolgega mirovanja ohlapna. verjeteno tudi ne bom takoj na vrsti za fizioterapijo, zato vas prosim, svetujte mi, kaj naj delam prve dni, da bom cimprej usposobila nogo (tople kopeli ali mazanje z ledom, ali masaze….)
hvala

Pozdravljena dsp55!

Po dolgi imobilizaciji noge v gibsu postanejo mišice, vezi in sklepne ovojnice ohlapne in neprožne, zato bo vaša noga trda, negibljiva, okorna, hkrati pa zelo nestabilna in ranljiva. V tem obdobju je priporočljivo, da ste zelo previdna in da večkrat na dan delate lažje vaje lahko v topli vodi in na suhem. priporočljivo je zelo zelo počasno kroženje z stopalom v vse smeri in v maksimalnem obsegu, ki še ne povzroča prevelike bolečine.

Masaža z ledom je priporočljiva samo prvi in morda drugi dan takoj po poškodbi, torej za vas ne pride v poštev.

Tudi masaže so za vas priporočljive, še posebej akupunktna masaža po Penzl-u, ki vam normalizira pretok krvi in energije po celem telesu ali pa morda refleksoterapija stopal.

Lep pozdrav in veliko uspeha!

Barbara

New Report

Close