Najdi forum

Bakerjeva cista

Spoštovani!
Sem 14 letna punca, ki sem si pred 2 tednoma poškodovala koleno!
Obisklala sem svojega zdravnika in ta je ocenil da je prišlo do izpaha pogačice!Danes sem odšla na pregled in mi je na izvid napisal, da priporoča ponovni pregled če me bo motila Bakerjeva cista!Prosim vas lepo če mi lahko poveste kaj je to Bakerjeva cista in kako lahko ugotovim če me moti?Prosila vas bo ba tudi kakšne vaje mi priporočate za koleno, saj sem tudi vrhunska športnica?Ta poškodba me je nesla nastopa na svetovnem ju-jitsu pervenstvu!Za odgovor se vam že v naprej zelo zahvaljujem!
S spoštovanjem,
iva

Pozdravljena!

Izpah pogaačice in Beckerjeva cista sta dve različni diagnozi.

Izpah pogačice pomeni, da je pogačica zdrsnila stran iz svoje prvotne lege v žlebu. Do tega pride najpogosteje zaradi nesorazmerno razvitega notranjega in zunanjega dela sprednje stegenske mišice.

Če pa je motena biomehanika kolenskega sklepa, se na zadnjem delu kolena pojavi oteklina ali zatrdlina, ki ji pravimo Beckerjeva cista. Torej, če imate Beckerjevo cisto, bi vam svetovala pregled in terapijo pri fizioterapevtu spec. za Cyriax ali Maitland koncept, ki vam bo poskušal uravnovesiti biomehaniko znotraj kolenskega sklepa.

Za koleno obstajajo učinkovite vaje, ki pa vas jih na žalost po netu ne morem naučiti.

Lep dan vam želim!

Barbara

New Report

Close