Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže pelviotrohanterno mišičje

pelviotrohanterno mišičje

Priporočena mi je telesna aktivnost za gornjo skupino mišic. Katere vaje so primerne za razgibavanje teh mišic ?

Prosim za pojasnilo in vas pozdravljam.

Pozdravljeni Silva!

Pelviotrohanterno mišičje pomeni mišice, ki ležijo v področju medenice in stegna.

Vaje se razlikujejo glede na to, kakšen je njihov namen – torej glede na to, kakšne težave imate. Poznamo vaje za raztezanje, vaje za krepitev mišične moči v zaprti ali odprti kinematični verigi, vaje za vzdržljivost, pliometrične vaje…

Priporočila bi vam, da se oglasite z ustrezno dokumentacijo pri izkušenem fizioterapevtu, ki vam bo pokazal za vas primerne vaje in vas jih bo naučil tudi pravilno izvajati.

Lep dan vam želim še naprej!

Barbara

Dovolite, da se spet oglasim. Prosim, če mi še enkrat priporočite skupino vaj pri obrabi levega kolka.

Hvala lepa!

Pri obrabi kolkov se doseže lepe rezultate z kombinacijo različnih tehnik:
1. mobilizacija kolkov – s katero se izboljša gibljivost kolkov, zmehča oz. poveča elastičnost obsklepnih struktur,
2. terapija za sproščanje mišičnih napetosti v vseh obkolčnih mišicah (le te omejujejo gibljivost in lahko povzročajo bolečine),
3. zelo previdno vaja za raztezanje m. iliopsosa,
4. celotni koncept krepitve cele spodnje okončine prilagojen vaši starosti, vašemu stanju in vašim zahtevam, ki vam ga pripravi izkušen fizioterapevt.

Glede na moje dosedanje izkušnje so mišice okoli obrabljenega kolka zelo napete in imajo veliko “vozlov”, zato menim, da ni smiselno izvajati dodatnih obremenitev nanje, dokler niso v samih mišicah zagotovljeni opimalni pogoji za njihovo delo.

Lep pozdrav!

Barbara

Imam doma narejeno napravo z lesenimi kroglicami za masažo stopal. Ali je pravilna lega vodoravno ali poševno.

Še enkrat hvala !

Pozdravljena Silva!

Ni pomembno kako leži naprava. Važen je dober stik med napravo vi vašimi stopali, da se vi udobno počutite in da se med masažo sprostite.

Lp

Barbara

New Report

Close