Najdi forum

Spoštovani,

zanima me ali imate kaksne izkusnje, informacije, kako se v praksi obnese terapija z Bioptron svetolobno terapijo

Ali se tudi v fizioterapiji uporablja kot del zdravljenja oz. lajšanja bolečin?

Hvala za kakršnokoli informacijo!

lp Andrej

Pozdravljeni Andrej!

V fizioterapiji že več desetletij uporabljamo v različne namene obsevanje z inrardečo svetlobo in obsevanje z ultravijolično svetlobo.

Bioptron svetlobna terapija pa je (kot sem razumela na navedeni spletni strani) obsevanje s sončno svetlobo, ki ji je odvzet UV spekter. Torej gre za obsevanje telesa s spektrom vidne svetlobe in IR spektra. Kakšni so učinki posameznih barv na telo vam bodo znali podrobno razložiti terapevti, ki se ukvarjajo z barvno terapijo, sama se s tem ne ukvarjam in nimam nobenih izkušenj. IR svetloba pa ima kar nekaj pozitivnih učinkov na telo.

Pri svojem delu ne uporabljam obsevanja s bioptron-om, ampak uporabljam obsevanje s “biospectrum medicine” – to je spekter zelo podoben elektromagnetnemu valovanju, ki ga oddaja zdravo človeško telo. Po domače bi lahko rekli, da je to nekakšen bioenergetik na elektriko. Ta terapija je v določenih primerih zelo učinkovita.

Upam, da sem vam zadovoljivo odgovorila na vaše vprašanje. Še naprej vam želim lep dan 🙂

Barbara

Zdravo.

Jaz imam doma bioptron pro. Kupila ga je stara mama in ker ga ne potrebuje več ga prodajam. Če ga kdo želi kupiti ga prodam ugodno. Več izveste na [email protected]

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
iščem odgovor na vprašanje: prosim javite se tisti, ki ste uspešno pozdravili šen (globok že nekaj milimetrov) z bioptronom oz. biospectrum. . Mama ima namreč odprte rane na nogah, ker pa se zaradi slabe prekrvavitve nog, ne celijo. V zadnjem mesecu so zdravniki zaustavili širjenje rane, so stabilizirane, niso pa se še pričele celiti. Kot ugotavljam iz internetnih informacij sta oba aparata zelo uspešna pri celjenju razjed. Glede na dejstvo, da v prvi fazi ne želimo izločiti popolnoma uradne medicine, je težava v tem, da mami rane oskrbuje patronažna sestra, ki prihaja ob nedogovorjenih urah – dopoldne – kar pomeni, da bi rano s tem aparatom osvetljevali pred njenim prihodom. Ostale osvetlitve rane, bi morali izvajati skozi prevezo. Zanima me, če je to sploh možno?

Izdelek bioptron imam 5 dni.
Obsevam se na področju ramen ter vratu, kjer imam vkleščen živec.
Področje vratu je popolnoma otrdelo, negre za povhnje mišice, temvec je bolečina globlja.
Vsak dan je bolečina hujša in danes bom obiskala zdravnika.

Naj omenim, da v tem času, nisem spreminjala ne vzglavnika, ne ležišča, bolečina pa ne pojenja, zdi se mi da je vsak dan vse huje. Nisem bila na prepihu in nisem naredila nobenega nenadnega giba in tudi sicer sem športnica.

Enako poroča mama, ki se je obsevala zaradi išiasa, sedaj navkljub zdravilom, komaj hodi.
Gospa, ki je izdelek prodala pravi da prvič sliši za tak primer.
Izdelek sva uporabljali v skladu z navodili.

Izdelek, torej nedvomno deluje, sem pa nad rezultati presenečena, čene že kar malo zaskrbljena.
Ali ima kdo podobno izkušnjo?

Lp,

Nikakor se ne sme stanje slabšati!!!!!!

mene se zdi bioptron odlična rešitev za veliko bolezni

sam imam astmo and sem si svetil s bioptronom 2 tedna 1 tedna me je zelo dušilo ob 1tedna so se bolečine prenehale in počutil se m se zelo dobro

všec mi je ker ni zdravju škodljiva

Pozdravljeni!

Bioptron je Sončna svetloba, ki ji je odvzet UV spekter. Zadnje desetletje je nora gonja proti sončenju in UV svetlobi. Pa je res temu tako? Živali so rade izpostavljene soncu – predvsem v dopoldanskem času. Moje mnenje je, da je zdravilno izpostavljanje sončnim žarkom v dopoldanskem času in da ima le to terapevtske učinke.

Spoštovani bralci,

Bioptron je medicinska naprava, izdelana na podlagi raziskav švicarskih znanstvenikov, s katero lajšamo in zdravimo vse vrste bolezenskih stanj. Z barvno terapijo povzročimo mogočne fiziološke in psihološke spremembe pri ljudeh. Pri terapiji z Bioptronom ne prihaja do prav nobenih stranskih učinkov in je popolnoma neškodljiv, ker ne seva, ampak samo greje z določeno barvo. Vsaka barva je povezana z eno izmed osnovnih sedem čaker (energetskih centrov) človeka, ki so odgovorne za pravilno delovanje naših organov in žlez z notranjim izločanjem. Z eno barvo ali pa s kombinacijo komplementarnih barv lahko zdravimo neravnotežje v čakrah in ko se to neravnotežje v čakrah odpravi, se posledično izboljša počutje in zdravje.

Pa še ena kratka replika gospe, ki zgoraj omenja poslabšanje stanja po uporabi Bioptrona: Po mojem mnenju za poslabšanje stanja ni “kriv” Bioptron, saj pišete, da se stanje tudi kljub jemanju kemičnih zdravil ni izboljšalo. Nekaj se moramo zavedati: bolezenskega stanja, ki nastaja leta in leta, ne moremo odpraviti s petimi ali desetimi terapijami, ampak je za to potrebno malce več potrpljenja in vztrajnosti. Moje izkušnje kažejo, da se to splača. Ne odnehajte uporabljati Bioptrona, saj boste sčasoma zagotovo zaznali izboljšanje svojega počutja in boste hvaležni, da ga imate. Morda bi se veljalo tudi malce podučiti o vlogi naših energetskih centrov in vplivov le-teh na naše zdravstveno stanje in dobro počutje. Pa še majcen nasvet za zdravljenje bolečinskih stanj: Poleg terapevtske (rumene) leče, ki jo usmerite na boleče mesto, uporabite še lečo v barvi čakre, ki je odgovorna za predel, kjer vas boli, ter z njo osvetlite to čakro (10 minut), nato uporabite še lečo v barvi indigo – to je barva čelne čakre, ki je povezana z “bolečinskim” centrom v možganih. Z njo prav tako svetite na osnovno čakro 3-5 min. To bi moralo pomagati. 🙂

Vse dobro vam želim, predvsem pa veliko zdravja.

Pozdravljeni!
Dermatologinja mi je postavila diagnozo rozacea-neopredeljena. Imam več mesečno terapijo s tabletami roaccutan caps..10 mg. Svetovala mi je tudi izogibanje izpostavljenosti soncu oz. striktno zaščito s kremami z zaščitnim faktorjem. Stanje kože se mi je malo izboljšalo, vendar še vedno imam rdečino na obrazu. Zanima me ali bi lahko imela terapijo z bioptronom in na kakšen način? Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem.

Pozdravljeni!

Bioptron je obsevanje z vidno svetlobo, torej sončno svetlobo brez UV in IR žarkov. Ravnokar, ko vam to odgovarjam sedim v stanovanju in na mene sije sonce – obsijana sem s sončno svetlobo, ki ji je odvzeta UV svetloba, ki jo je zadržalo steklo…pa nič ne stane…

Svetujem vam, da raje delate na vzroku in ne zdravite samo simptomov. Koža je odraz našega stanja v notranjosti. Kaj če imate npr. alergijo na gluten, ki je toksičen za vse ljudi in se vam to odraža na obrazu, poleg tega pa vam dela škodo tudi v notranjosti, ki je bolj nevarna kot pa samo izgled. Vem, da je to težja pot, a vendarle sem prepričana, da če se poglobite vase in v svoje navade, da boste odkrili vzrok in ga potem tudi uspešno eliminirali. Po kitajski tradicionalni medicini je koža zelo povezana s pljuči in debelim črevesjem.

Hvala za odgovor. Res je, da je vzrok za mojo diagnozo lahko kje drugje. Pojavila se mi je pred dvema letoma, ko je moj mož zbolel za zelo hudo boleznijo kar je bilo zame zelo stresno. Sama vem in se poskušam držati nasvetov dermatologinje. Paziti se moram pri prehrani. Poskušam narediti vse, da bi mi bilo boljše. Ker sem slišala da bioptron pomaga pri izboljšanju kože , sem vas samo vprašala za nasvet, če bi lahko tudi jaz z mojo diagnozo uporabljala terapijo z lučko bioptron. Lep pozdrav Zarja

Pozdravljena!

Nisem vas želela kakorkoli užaliti ali brskati po vaši zasebnosti. Se vam opravičujem, če sem vas prizadela. To ni bil moj namen. Če bi sama imela podobne simptome, bi se poskusila problema lotiti celostno. Kar se tiče obsevanja kože bi pa raje poskusila terapijo z laserjem – dobite jo lahko na napotnico.

Pozdravljena!
Zahvaljujem se vam za vaš nasvet. Če se mi bo stanje kože še poslabšalo se bom verjetno res odločila za terapijo z laserjem, zdaj pa imam priložnost obsevanje z lučko bioptron (dobila sem ga na posojo) – seveda če se lahko in koliko minut na dan.

Lep pozdrav Zarja

Zdravo, sam imam bioptron doma, imam pa tudi težave s kolenom in sicer skakalno koleno, ter me zanima na kakšen način bi moral in koliko dolgo si obsevati koleno, da bi opazil izboljšanje?
Nekajkrat sem sicer poskusil, ampak se mi ni zdelo, da ni bilo nobenih sprememb..

LP Aljaž

Pozdravljeni!

Mama se je pred slabim mesecem dni hudo poškodovala na roki, na delovnem stroju ji je stisnilo prste na roki. Po operaciji so se prsti pri šivih malo gnojili, ampak nič hujšega. Po tem, ko ji je zdravnica na srednjem prstu odstranila šiv, da se je rana čistila pa je tam nastala nekroza, kar je posledica prehude prizadetosti tkiva. Preveč ga pa zdravnica med operacijo ni želela odstranit. To nekrozo so ji 4krat čistili, sedaj je je še vedno malo, ampak res veliko veliko manj. Izgleda rumeno, kot gnoj, ampak je samo nekroza glede na diagnozo zdravnice.

Ker pa celjenje (čeprav se zavedamo, da ne more biti) poteka zelo, zelo počasi, me zanima, če bi ji terapija z bioptron lučko lahko pomaga, če ji seveda ne more škoditi? Pa na srednjem prstu je v bistvu še vedno odprta ranica pa ne vem, če je to pametno izvajat preden se rane zacelijo? Čaka jo tudi dolga rehabilitacija, ampak kosti in tetive so na srečo ostale cele!

Hvala za pomoč in lep pozdrav želim,
Mateja

Pozdravljena, Mateja!

Svetujem vam, da čimprej začnete s terapijo z laserjem – to bo pospešilo celjenje in izvaja se ga tudi na odprte rane.

Pozdravljeni!
Pri padcu sem si poškodovala miniskus. Po cca. dveh letih so mi naredili artroskopijo, kjer je Dr. ugotovil, da je bolje, da so pustili miniskus, kot je bil, da so pa počistili vse okrog, ker so bile polne kristalčkov.
Mene koleno boli bolj kot pred tem postopkom. So pa tudi obdobja brez posebnih bolečin. Morda sem se pa navadila nanje. Prejšnji četrtek, me je pričelo tako bolet, da sem si morala pomagat z rokami, da sem nogo prestavila na sklopko v avtu. Ko sem aktivna lažje prenašam bolečino, a v mirovanju in ponoči, kljub tableti brez spanja. V ponedeljek se spomnim na BIOPTRON, nekaj časa nazaj sem bila na predstavitvi. Pokličem gos, ki dela terapijo z njim in sem popoldan prišla na vrsto. Zelo me je bolelo med postopkom, a potem. Nisem mogla verjet, ne da je bilo brez bolečine, a 75 % manj. Danes sem bila ponovno in je sedaj skoraj boljše, kot drugo zdravo koleno. Tam je bil gospod s poškodovano mišico. Na 6 ur se je svetil z lučjo in se je pozdravilo, pa tudi hematom, se kar hito obledi. S terapijo bom nadaljevala.
Lepo pozdravljeni.
Nadja

Pozdravljeni. Moj 6 mesečni sin ima probleme z pljuči. Dvakrat bronhiolitis, po drugem je sledila močna pljučnica, za tem pa še dvakrat bronhitis, ta drugi ga muči že nekaj časa in mu ne pomaga več niti ventolin sprejček. Ker imamo bioptron doma, me zanima kolikokrat na dan in po koliko časa mu lahko svetim na predel pljučk in če je ta svetloba nevarna za oči, v primeru da gleda v lučko? Prosim za odgovor, obupana mama.

Pozdravljeni
Zanima me kje omenjene terapije izvajajo. Namreč mož je imel rekonstrukcijo sprednje križne vezi in bi za hitrejše celjenje potreboval kaj takšnega. Hvala za odgovor.

lp, Dijana

New Report

Close