Najdi forum

Vaje po zlomu

Pred petimi meseci sem imel hujši zlom gležnja. Trenutno mi gre kar dobro, le s tisto nogo pri kateri je bil zlomljen gležnj ne morem pocepniti. Koleno pride nad palec naprej pa ne gre, katere vaje bi mi pri tem pomagale?? Moje drugo vprašanje oz. težava pa je, da bi se rad dvignil na prste enako kot na zdravi nogi. Z obema nogama istočasno se na prste dvignem brez težav., lahko se dvignem samo na eni nogi-zdravi brez težav, rad pa bi izboljšal tudi moč poškodovane, da bi se lahko dvignil na prste tudi samo na tej nogi, čisto malo se že lahko, ne morem pa tako visoko stopiti na prste kot na zdravi nogi. Tudi v tem primeru me zanima katere vaje bi mi pomagale?

Pozdravljeni!

Svetujem vam, da se obrnete na fizioterapevta, ki se ukvarja z manualnimi tehnikami, da še poskuša povečati gibljivost gležnja. V gležnju je 8 kosti, ki se morajo med sabo primerno premikati, da dobimo potem normalno gibljivost v gležnju. Fizioterapevt vam bo tudi lahko pripravil program vaj, primeren za vas, da jih boste lahko redno izvajali doma. Žal ni enega recepta za vse – odvisno je od gbiljivosti gležnja, vašega ravnotežja in drugih sposobnosti, starosti ipd.

New Report

Close