Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže fth po kapi ob delni paralizi, kaj pripada

fth po kapi ob delni paralizi, kaj pripada

Pozdravljeni,
70 letna babica je po krvavitvi v osrednjih možganih z “precejšnjimi poškodbami na levi strani sredine možganov”, bila operirana da se sprosti pritisk in po zatekanju in absorpciji tekočin, je boljše v smislu da sedaj lahko z pomočjo je in z pomočjo sedi ampak ena stran telesa je delno paralizirana. Šokiralo nas je da so povedali, da Soča odpade zaradi korone, ker vemo da kar se naredi na začetku, se naredi največ, kasneje se manj. Rekli so da se bomo morali sami znajti, privat, ampak da bo potrebovala 24urno varstvo, celega človeka samo zase.

Predvidevam da je v enem mesecu vso nevrofizioterapijo, da se deli telesa ponovno naučijo kako funkcionirati, že dobila na oddelku nevrologije, kje je bila po operaciji? Kako je z tem v Sloveniji, ali dobi fizioterapevta vsaj toliko, da nas nauči kakoo se delajo določene stvari? Ko je hčera imela težave, smo privatno dobili nekoga, ki je poznal nfth po Bobathu in uradna nevrološka ambulanta nam je izpeljala nek manualni poseg po Vojti in nas naučila katere vaje delati, da začne ponovno uporabljati roke, da stopi na njih itd. Sedaj sem slišala da v našem novem primeru Soča ne pride v poštev, ker mora biti oseba vsaj koliko toliko samostojna pri določenih stvareh. Kaj nam je narediti? Kako izvemo kaj ji pripada? Od moje sestre sem izvedela da v drugi državi imajo nevrofizioterapijo takoj po kapi in kar se naredii v prvem mesecu je bistveno, najkasneje v dveh letih se še kaj lahko naredi ampak težje, zato bi rada čimprej ne navadno fizioterapijo, ampak tisto z specialnimi znanji za tak primer. V Nemčiji so sorodnika državni organi takoj vzeli na nfth in za garant so vzeli nepremičnino. Tukaj pri nas pa so vrste in še pogoji da morate biti kolikortoliko ok, da bi kaj dobili (saj takim niti ne rabi več, če so že koliko toliko samostojni, lahko naprej napredujejo, ne razumem tega zdravstva). Imate kakšno priporočilo? Jst bi bila z njo 24 ur/dan, ampak nisem zadosti, ker imam tudi majhnega otroka, bistveno nam je če lahko magari privatno nekdo izpelje čimveč stvari na začetku. Kaj po zdravstvenemu pripada? Kaj se dobi z osnovnim in kaj z doponilnim in dodatnim?

Pozdravljena!

Osebna zdravnica vam bo znala odgovoriti na vaša vprašanja kaj vam pripada in kako začeti postopek.

Pozdravljena,
os. zdravnica pravi da nič, edino med. sestra, ki pride kaj previt ali dat injekcijo, drugače da za toplice je ko je oseba napreduje in fizioterapija tudi pri kakšnih lažjih zadevah. Ne razumem tega, a Avstriji se približno enako plačuje zdravstveno, pa pripada cel kup tega. Pa zdravniki in med. osebje imajo višjo plačo.

Ne najdem ali kje obstaja kak seznam certificiranih bobath, vojta in drugih nevrofizioterapevtov ali z drugimi tehnikami, ki bi lahko bile uporabne po kapi? Ponujate vi kaj takega, pridete v stanovanje?

nova
Uredništvo priporoča

Ja, Bobath terapevt bi bil najprimernejši za njo. Ne vem, če obstaja kakšen seznam certificiranih terapevtov – edino če bi kontaktirali Društvo fizioterapevtov, če vam lahko/sme posredovati ta podatek. Jaz sem delala 4 leta v Zavodu za usposabljanje invalidne mladine, kjer so me priučili Bobath metode in v Soči – Inštitut RS za rehabilitacijo, kjer sem jo izvajala na osebah z nevrološkimi motnjami…nisem pa certificirana terapevtka Bobath metode.

New Report

Close