Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Pekoč občutek in ogrevanje dlani

Pekoč občutek in ogrevanje dlani

Pozdravljeni, že 2 meseca se vsak dan v službi na računalniku srečujem s pekočim občutkom v obeh dlaneh in višji temperaturi dlani, ko intenzivno uporabljam miško in tipkovnico. Mravljinčenja ali onemelosti nisem nikoli čutil. Sprva je bila težava prisotna le na eni roki, zdaj je prisotna na obeh. Samoplačniško sem šel k fizioterapevtu, ki me je pregledal in izločil karpalni kanal. Rekreativno treniram street workout in imam nadpovprečno mišično maso, nisem se pa raztegoval. Spodaj opisujem obiske pri fizioterapevtu:

1. Obisk: Naredil mi je deep tissue masažo in prečno frikcijo podlahti, akupunkturo podlahti in bicepsa, limfno drenažo roke in mi svetoval da krepim ekstenzorje in raztezanje podlahti.

2.Obisk: Težava ostaja, premaknila sva se na sproščanje male prsne mišice, sprednjih deltoidov ter prečno frikcijo sclaneus mediu, anterior in posterior z akupunkturo.

Po dveh tednih se je stvar umirila, naredil sem en lažji trening nakar je težava prišla nazaj naslednji dan.

3.Obisk: Prečna frikcija in akupunktura sclaneus anterior in posterior ter brahialnega plexusa.

Osebno po vsem tem času ne vidim napredka, v službi še vedno zelo težko delam na računalniku, ker me dlani tako pečejo. Po klasični poti preko napotnice nisem šel, ker imam z javnim zdravstvom slabe izkušnje.

Prosim za mnenje oz. nasvet in hvala!

Pozdravljeni!

Na katerem delu dlani čutite pekoč občutek? Ali je na istem mestu levo in desno? Kdaj se zadeva pojavi oz. kdaj se izboljša in poslabša? Kako je ponoči?

Zdravo,
pekoč občutek in ogrevanje čutim po celih dlaneh in v vseh prstih, ker je občutek bolj top in porazdeljen je pa sicer težko ugotoviti kateri živec je odgovoren za to.

Zadeva se pojavi na delovnem mestu, ko uporabljam računalniško miško in tipkovnico, velikokrat že po prvih deset minutah ob pričetku dela. Začel sem uporabljati tudi vertikalno miško vendar brez sprememb.

Pekoč občutek velikokrat odpravim s tem, da roke spiram s hladno vodo, to deluje nemudoma. Prija mi tudi raztezanje prstov in podlahti. Med vsakdanjimi opravili, vožnjo ipd. mi stvar ne povzroča težav, le včasih čutim ogrevanje dlani.
Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Mišice ne povzročajo toplih dlani…. lahko gre za težavo z avtonomnim živčevjem, ki oživčuje žile in se neadekvatno odzivajo…kaj če poskusite s knajpiranjem – izmenično tuširanje )še posebej rok) z zelo hladno vodo in z zelo toplo vodo?

Kaj mi preostane, če bi to le umirilo zadevo, ne pa tudi pozdravilo?
Rad bi poudaril, da se želim resnično spet začeti gibati v svojem športu.

Ali dolgoročna rešitev morda vključuje tudi udarne valove, glede na to da gre za živčevje?

Pozdravljeni!

Udarni valovi ne bodo pomagali, saj delujejo zelo točkovno, pri vas je pa kot opisujete, problem širši – dlan in prsti. Žal za zdravljenje avtonomnih težav ne poznamo zdravil. Zakaj se pa ne morete ukvarjati s športom zaradi tega?

Razumem. S športom se trenutno ne ukvarjam zato, ker se pekoča bolečina vmešava v moje delo na računalniku. Treniram street workout (na gimnastičnih krogih in “štangah”). Vse glavne vaje zahtevajo relativno visoko intenzivno uporabo dlani in prstov, jaz pa ravno teh ne morem delati. Podobna zgodba bi bila s fitnesom.

Če vam na pamet pade še karkoli drugega bom resnično vesel odgovora. Na voljo sem tudi za nadaljna vprašanja.

Velja 🤞🤞🤞

New Report

Close