Najdi forum

Vratna hrbtenica

Pozdravljeni!

Zanima me, če mi lahko pomagate. Težave imam sledeče: Ves čas se počutim omotično, imam nekakšen pritisk v čelu kot, da bi mi kaj pritiskalo na kakšen živec? Torej zanimam me, če je to zaradi vratne hrbtenice. Naredil sem RTG:

Izravnana cervikalna lordoza.
Korpusi vretenc imajo na vseh nivojih primerno višino.
Diskretna dekstrokonveksna deviacija cervikalne hrbtenice.
Blago podaljšan processus transversus na C 7 desno.

Prosim za razlago in kakršenkoli nasvet ali pomoč.

Hvala.

Lp Dejan

Vaš link[/url]Pozdravljeni, Dejan!

Žal vam samo na osnovi RTG slikanja ne morem povedati ali je vrat tisti, ki vam povzroča omotičnost. Omotičnost je pogost iz mehkih tkiv vratne hrbtenice, ki jih RTG slikanje ne pokaže, saj pokaže samo kosti. Potrebno je pogledati v kakšnem stanju so mišice in sklepi, ki bi vam lahko povzročali omotičnost in potem se naredi ustrezna terapija kot npr. trigger point za mišice ali pa različne manualne tehnike za sklepe oz. ploščico med vretenci. RTG ni pokazal nič resnejšega, razen to, da se vam spreminja oblika vratne hrbtenice in da zgublja krivino – to se pogosto dogaja zaradi staranja. Morda vam bo kaj pomagalo, če si preberete na mojem blogu:
(https://fizioterapija.net/omoticnost-iz-vratu-je-pogosta-tezava/)

Hvala za odgovor.

Pozabil sem povedati, da sem star 33 let. Veliko sem presedel za računalnikom (služba in faks).
Ali bi moral iti na MR vratne hrbtenice ali se, da to določiti na pregledu za manualno oz. trigger point terapijo?

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

S kliničnim pregledom se največkrat lahko ugotovi kaj je vzrok. Magnetna resoncanca je bolj v smislu, če je potreba po operativnem posegu ali pa kot primerjava za kasneje – ali se stanje slabša.

New Report

Close