Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Dve poškodbi (vrat, biceps)

Dve poškodbi (vrat, biceps)

Postavil bi kar dve vprašanji, da nebi odpiral dveh tem. Prva je glede poškodbe vratu. Pred 13 leti mi je siodelavec tekom usposabljanja (dvaljenje) obrnil glavo in od takrat sem imel ob športni aktivnosti bolečine v vratu. Kasneje po parih leti sem pri treningu boksa prejel močan udarec v glavo in od takrat imam konstantno bolečino v vratu ob premikanju levo ali desno. Bolečine so včasih znosne včasih pa sploh ne morem obrniti glave. Druga poškodba pa je ravno tako nastala pri treningu bvoksa in sicer mi je v spodnjem delu počil biceps. Sedaj ko je zaceljen zgleda povsem dformirano. zanima me ali bi bila možna kakšna operacija da mišica zgledala normalno?

Pozdravljeni!

Kar se vrau tiče, je najpogostejši razlog za omejeno gibljvost zdrs ploščice med vretenci – latinsko protruzija diska. Za protruzijo je tudi značilno, da se težave izmenjujejo – enkat so težje, drugič spet blažje. Pri tem vam lahko pomaga trigger point terapija (https://fizioterapija.net/bolecine-v-vratu-in-med-lopaticami/) in manualne tenike (https://fizioterapija.net/hernija-diska/).

Kar se pa tiče odtrgane mišice biceps, se navadno zaceli na dugrem mestu in se tam nekako pritrdi/prilepi na tisto mesto. Mišica potem ne razvije več enake moči kot pred poškodbo. Ortopedi lahko spremenijo pripenjališče mišice, lahko tudi z graftom, če ni dovolj materiala mišice. O tem se boste morali pogovoriti z ortopedom. Moje mnenje je, da če potrebujete moč bicepsa, potem pojdite po tej poti; če pa vas moti samo estetski izgled, naj bo to vaša posebnost in ne glejte nanjo kot neestetsko.

Zopet se javljam. Bolečine v vratu trajajo že četrti mesec. Jemljem Nalgesin tri tablete dnevno vendar še vendar čutim bolečino v desno komaj obrnem glavo. Ponoven pregled imam oktobra pri ortopedu. MR je pokazala več protruzij vratne hrbtenice. Čutim mravljince v rokah redkeje pa tudi v nogah. Glede na dolžino teh težav me zanima če je zadeva zrela za operativen poseg?

nova
Uredništvo priporoča

Za operacijo se odločajo kirrurgi – navadno se odločajo glede na to ali so prizadeti/utesnjeni živci. Če ni utesnjena hrbtenjača ali živci in je samo bolečina v vratu in negibljiv vrat, se pogosto ne odločajo za operacijo zaradi rizika.
Še posebej ne smete delati nobenih premikov vratu, kaj šele raztezanja z vratom. Vrat imejte c položaju, ki vam je ugoden in ga čim manj premikajte – saj drugače vse kar se je zacelilo in morda zlezlo nazaj v boljši položaj, pokvarite s premikanjem.
Čim bolj vlecite glavo navzgor – proti stropu – to vleče ploščice nazaj v boljšo lego.

New Report

Close