Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže bolečine in tresenje rok in nog

bolečine in tresenje rok in nog

Pozdravljeni!
Imam nekaj težav, pa ne vem kako vse to opisati, imam težave s tresenjem rok in nog, star sem 34 let sem vitke postave 180 cm in 62kg. Recimo če delam kaj z roko se mi začne tresti, kdaj kr težko delam zaradi tega tresenja. Dvakrat sm po dolgem sprehodu doživel močn krč v nogi, pa sploh ne vem kako to povedati, to je bila obakrat leva noga, po ravnem je šlo, ko je bila pa stopnica pa zelo težko ful me je bolelo v nogi kot da bi peklo, trajalo je ene 7 dni da mi je popustilo in sem lahko normalno hodil, zanimivo res da je bilo to obakrat na dopustu. Zdej se sploh ne upam kakšne dolge ture naredit s hojo k kr čutm kot da bi me spet zagrabilo v nogi, kaj naj bi to bilo??? Slaba mišica v levi nogi al kaj druzga?? Po pravici povedan se kr mal bojim, hodim še v hribe sam v višje in daljše poti se pa kr ne upam da ne bodo pol mene reševal kje, upam da mi kdo kaj zna povedat kaj naj bi bil vzrok, pa ne vem če sm na pravi strani to objavil
Hvala David

Pozdravljeni, David!

Tresenju rok samo takrat, ko roke uporabljamo oz. ko hočemo z njimi nekaj narediti rečemo “intencijski tremor”. To pomeni, da se roke tresejo (tremor), ko se odločimo, da bomo z njimi nekaj naredili – ko imamo nek namen (intencijo). Samo po sebi to stanje navadno ni nevarno, je samo moteče. Pri mladih pogosto ne najdemo razloga za to. V nekaterih primerih pa je to lahko povezano s kakšno sistemsko okvaro – a v vašem primeru ste drugače zdravi in nimate drugih težav, a ne?
Tole v mečih pa… premalo podatkov ste napisali – ali gre morda za bolečino v kiti? Ali gre za preneseno bolečino iz okvare ledvene ploščice med vretenci (https://fizioterapija.net/bolecina-v-krizu-in-nogi-manualna-terapija/) ki se lahko kaže samo z krčem v mečih… ali je šlo za strdek v žili?… no, nočem vas nič strašiti samo razmišljam… lahko pa gre res samo za Trigger točke v mišici – (https://fizioterapija.net/trigger-point-triger-tocka-misicni-vozel/)

ne sej me ne strašite, bil sem na UZ trebuha pa mi je pokazalo, da sta ledvici nekoliko povečane 13-14 cm, potem mi je še napisal da imam v parenhimu ledvic številne ciste, največja meri do 4 cm, policistično spremenjeni ledvici, je to mogoče kaj vzrok teh mojih težav?? Nism pa še šel k zdravniku, ker je ta koronavirus prisoten se raje držim doma

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Obstaja povezava med delovanjem ledvic in tremorjem… vendar to presega moje kompetence in vam ne smem o tem pisati … tako da prosim, obrnite se na svojega zdravnika, da skupaj najdeta rešitev za tvaše ežave ✌️. Držim pesti 🤞

New Report

Close