Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolečina v koželjnični-brachioradialis mišici (roka)

Bolečina v koželjnični-brachioradialis mišici (roka)

Pozdravljeni,

pred 4 meseci se mi je pri fizičnem delu spodrsnil težak predmet katerega sem lovil na roko in od takrat naprej me boli mišica na roki (gre za koželjnično mišico-brachioradialis. Upam da sem prav napisal).

Pri določenih gibih me mišica še vedno močno boli, spet pri drugih gibih kjer se omenjena mišica ne uporablja je zadeva ok.

Si lahko kako sam pomagam ?
Priporočate kakšen gel in dnevno masiranje ali kaj tretjega ?

Hvala ter lep pozdrav

Pri hitrih, nenadnih gibih pride največkrat do natrgnanine v mišici oz. še pogosteje na stiku med kito in mišico – tam kjer bolj elastično tkivo prehaja v bolj togo. Če se vam je to zgodilo, je vse odvisno od tega, kako velika/huda je poškodba. Svetujejo se določene vaje, da se stimulira izgradnja novega tkiva in da se nova tkiva ne zlepijo med seboj. Geli in kreme ne bodo nič pomagali, saj ostaja vse samo na površju kože in ne pride do poškodovane mišice oz. kite. Glede na to, da je pa že 4 mesece od tega, je glavnina procesov celjenja že zaključena, saj je najbolj intenzivno celjenje prve 3 mesece po poškodbi. Kasneje gre bolj samo še za finese….

New Report

Close