Najdi forum

Pozdravljeni, ali pri skoliozi in napačni drži priporočate kakšen korektor drže, da bi se vsaj malo navadila na pravilno držo? in katere vaje naj delam, da se mi skolioza izboljša, saj se mi je v zadnjih 3 letih zelo poslabšala, bolečine so vsakodnevne, močne.
poslabšanje pripisujem nepravilni legi med spanju zaradi dojenja na boku, poleg hormonov, ki so prisotni še ob dojenju. dojenja ne nameravam še prekiniti. stara sem 36 let.

Pozdravljeni!

Za koliko stopinj se vam je skolioza poslabšala v zadnjih letih?

Ne vem tega, saj mi tega ni nihce izmeril, sama sem sla opraviti rentgen, kjer je rentgenolog komentiral izvid, da gre za mocno nakazano skoliozo in da verjetno bolecine v hrbtenici izvirajo iz tu. Osebna zdravnica pa ne ni nikamor poslala naprej, zgolj rekla naj delam vaje na trebuhu, kaksne ali kaj vec od tega pa ni povedala,dala navodila.

Pozdravljena!

Se opravičujem, da se nisem ustrezno izrazila – kako veste, da se vam je pri teh letih skolioza poslabšala? Skoioza se namreč najpogosteje razvija v obdobju rasti in se potem ustavi – zato vas sprašujem…

Vem zato, ker sem imela slikano hrbtenico 10let nazaj, pri cca 23 letih, rastem ne ze od 11leta, sedaj pa sem stara 35 let.

Pozdravljena!

Pa nekako je mnjenje ortopedov, ki se ga sliši na simpozijih in s katerim se tudi sama strinjam, da skolioza ni povezana z bolečinami. Razlog za bolečine je verjetno drugje – lahko gre za nestabilnost sklepov, lahko gre za okvare medvretnečne ploščice, lahko gre za okvare, ki nastanejo pri dolgotrajnih zadrževanjih v nepravilnih položajih – to so bolj pogosti razlogi za bolečine.

New Report

Close