Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Otekel gleženj in nart

Otekel gleženj in nart

Pozdravljeni!

Že nekj časa opažam,da imam desni gleženj in nart otečen(ne močno)opazi se,ko primerjam z levim stopalom.Sprva sem mislila,da sem si morda kje kaj nategnila,pa me nič ne boli.Ker imam MS in je to slabša noga,je tudi precej bolj ledena od leve,sem mislila,da je morda na oteklino vpliv MS,tako kot mi je bilo rečeno za ledeno nogo.
Opažam pa tudi sledi nogavic(elastike ),ko jih zvečer znamem,to je prisotno na obeh nogah.
Kaj mi svetujete?Morda kako elektro stimulacijo(imam doma aparat),morda masaže,dvig nog,vaje?

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljena!

Sledovi nogavic so posledica edema – otekline – torej zastajanja tekočine. Včasih se to zgodi zaradi hormonskih spremeb – če sta to obe nogi. Če je samo na “slabši” nogi, je lahko otekanje posledica daljšega sedenja, stanja ali hoje. Pomagale bi vam antigravitacijske vaje, še posebej zvečer pred spanjem, da se zdrenira tekočina. Pomagalo vam bo tudi, če noge dvignete nad nivo srca. Po mojem mnenju pa je vsak korak vrednejši kot če se priključite na elektrostimulacijo.

New Report

Close