Najdi forum

Padec pri smučanju

Pozdravljeni,
Včeraj sem imela nesrečo na smučišču in sem trčila z nekom pri hitri hitrosti smučanja. Odneslo mi je obe smučki, padec je trajal nekaj časa in sem se kar lepo “zakotalila po hribu”. Najprej sem začutila bolečino v desni nogi (po celotni dolžini noge). Čez nekaj časa sem vstala in se odsmučala navzdol. Bolečina je bila blaga. Nato sem še cel dan smučala brez težav ob manjši bolečini. Doma sem opazila, da ne morem narediti počepa. Ko se želim počepniti do tal me zelo močno zaboli v kolenu. Drugače lahko koleno normalno prepogibam, hodim po stopnicah in vse. Je to normalna posledica padca ali je kaj zares narobe (poškodba). Naj dodam, da koleno nima modric niti ni otečeno.
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav Tjaša

Pozdravljena, Tjaša!

Ne, ni normalno stanje po padcu. Če ne morete normalno narediti počepa pomeni, da koleno ni normalno gibljivo. Lahko gre samo za posstravmatski artritis, ki naj bi izvenel v 2 do 5 dneh, lahko pa gre za kakšno poškodbo vezi ali meniskusa. Svetujem vam pregled pri fizioterapevtu, ki ima specializacijo iz Ortopedske medicine ali pa pri ortopedu – da se vas stestira in ugotovi kaj je, da lahko čim prej začnete s terapijo.

New Report

Close