Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Terapevtski ultrazvok v nosečnosti

Terapevtski ultrazvok v nosečnosti

Pozdravljeni

Sem v 25. tednu nosečnosti. Že dalj časa imam težave z obema rokama in sicer vnetje karpalnih kanalov. Ker se trenutno stanje slabša in zaenkrat ne morem na operacijo so mi znanci predlagali da poizkusim s terapevtskim ultrazvokom. Zanima me ali je terapevtski ultrazvok varno uporabljati v nosečnosti? vsepovsod sem zasledila da je nosečnost kontraindikacija. Kakšne posledice bi lahko imel za plod?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Utesnitev živca v karpalnem kanalu se vam je poslabšalo v nosečnosti zaradi zastajanja tekočine, kar je posledica hormonskih sprememb. Morda vam bo pomagalo že to, da imate zapestje čim več časa nad nivojem srca.
Razmislite pa kaj boste naredila po porodu, saj bodo vaše roke precej obremenjene zaradi prenašanja, dvigovanja, dojenja ipd. dojenčka.
Po mojem razumevanju delovanja ulrtrazvoka, ne vem kakšne posledice bi lahko imel plod, ki je v trebuhu, če se dela terapija z ultrazvokom na zapestjih. Ultrazvok nič ne seva, ničesar ne izžareva ali oddaja v okolico, ampak deluje izključno in samo lokalno.

New Report

Close