Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Nad gležnjem – pekoča bolečina

Nad gležnjem – pekoča bolečina

Spoštovani,

Ker pač nisem oseba, ki bi takoj hitela v ambulanto imam vprašanje za vas. Malce nad gležnjem 2cm (zunanji del desne noge) imam občasno hudo pekoč občutek ( premer 2cm), ki čez hip mine. To se lahko ponovi večkrat na dan. Imam občutek, da ob obremenitvi bolj. Ampak se kdaj pojavi tudi, ko nimam obremenitev. Spodaj ob robu gležnja včasih malce otečeno, a naslednji dan že mine. In potem se ponovno ponovi ob večji obremenitvi in ponovno pekoča bolečina. Ob gibih noga ne boli, lahko normalno obračam gleženj, le občasno v trenutku začutim to pekočo bolečino. Bi morda vedeli kaj bi to bilo? Traja že en mesec in ta pekoča bolečina se vedno bolj stopnjuje. Res pa je, da sem veliko na nogah, imam normalno telesno težo, stara sem 42 let.
Hvala za odgovor.

Pozdravljena!

Imate morda tam čez zavezane čevlje? Vam morda pokajo kapilarice?

Pozdravljeni, ne nimam tam zavezani čevljev. Nimam niti visokih nogavic, da bi lahko stiskale nogo. Zmeraj nosim nogavice ki nimajo ozkih patentov oz. elastike. Nikjer ni videti popočenih žilic ali, da bi se žile razširile. Noga je povsem normalna. Le pekoč občutek, ki ni prisoten zmeraj.

Pozdravljena!

Ja pekoča bolečina je lahko kadar poči kakšna žilica ali pa zaradi draženja živa…

Hvala vam za prijazen odgovor. Sem bila še danes pri zdravniku. Žile so v redu in res je živec, ki poteka po hrbtenici navzdol. Morda bo samo izvenelo, če pa ne, pa ne vem.

Če ne bo, se pa kar javite ✌️

New Report

Close