Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Ahilova tetiva boli samo v šp. copatu

Ahilova tetiva boli samo v šp. copatu

Pozdravljeni. Zadnja 3 leta postopma povečujem količino treninga, letos skoraj 1000 km.
Dosedaj še nikoli problemov s tetivo, zadnjič pred štatom 21 km tekme pa me je nekaj nenavadno začelo žulit okoli opetnika, pa je bil že star copat. No med tekmo nič, sem pa opazil potem da me tetiva boli, kot bi imel žulj. Ampka to če čevelj pritiska, če imam natikače ali bos vse ok.
Na hitro sem poggolgal in ponavadi piše da pri raznih vnetjih tetive omenjajo “oteklino. bolečina in togost tetive v jutranjem času, Stvar se s hojo ponavadi izboljša”

Pri meni pa vsega tega ni. Ni otekline in togosti. Simpotmi so kot bi imel nek žulj na ahilovi tetivi, ampak ga skoraj ni videti. Boli me samo, če obujem copat (sem probal jih več), ki kot vsak copat je na peti v stiku s tetivo.
Če tipam s prsti po tetivi me včasih malo zaboli na kaki točki., ampka hecno je da se ta boleči del ni vedno na istem mestu, ampka kot da bi se premikal. Kakšnme zadebelitve ne zatipam. Zaenkrat miroujem razen nujne hoje, kjer imam ohlapen čevelj ki ne pritika na tetivo. Občasno hladim, prve 3 dni se je dosti poznalo, potem se mi zdi da ne več.

Predlagate kake domače vaje, mazilo ali bolje kak pregled ?

Pozdravljeni!

Glede na opisane simptome gre morda za blag burzitis… do tega pride zaradi kompresijske in frikcijske sile – kompresijska sila se pojavi, ko obujete superge, frikcijska pa ko hodite/tečete.

Če je temu tako, vam odsvetujem nošnjo teh superg, ki vam dražijo in morda nakup superg s širšim in/ali nižjim delom okoli Ahilove. Ne sme se drgniti in dražiti. Za burzitis niso vaje, ampak počitek, da se umiri. Če pa je tendinitis pa se priporočajo ekscentrične vaje, da so nova vlakna kite daljša in močnejša.

New Report

Close