Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Fizioterapevtska obravnava po prometni nesreci

Fizioterapevtska obravnava po prometni nesreci

Pozdravljeni,
Imam 6 terapij po prometni nesreci. Udarec v spodnji del prsnice in levo stran prsnega kosa. Imam laser na prsnici in za prsni kos levo ter “mravljice” za prsni kos levo. Po prvih dveh obravnavah sem opazila izboljsanje, sploh laser mi je dobro del. Danes sem imela tretjic in mi je trrapevtka pred laserjem kazala se dihalne vaje za doma. Ko sem vaje delala leze, je terapevtka med vajami mocno pretipala in pritiskala tako po prsnici in rebrih spredaj in tudi na spodnjem deli prsnice, v področju solarnega pleteza in zelodca. Na te predele spodnje prsnice im in zelodca se je uprla z celo roko in pritisnila name z vso njeno težo. Cutila sem tak cuden pritisk in se po koncu teh dihalnih vaj ko sem cakala na laser se mi je vse iz zelodca pretakalo (se je prav slisalo), tudi v trebuhu sem potem kssneje zacutila tak cuden pritisk, tezo. Zanima me ali so ti mocni pritiski na prsnico in zelodec ustaljeni postopki, namrec obcutek je bil zelo cuden in tudi bolecina ob mocnem pritiskanju. Skrbi me da se ni kaj se dodatno poskodovalo, da ni jaj z zelodcem ali notranjimi organi od teh mocnih pritiskov in upiranja s tezo na teh mestih. Ali me mora skrbeti da bi se kaj notranje lahko poskodovalo, (skrbi me tudi tisto pretakanje neke tekocine, ki sem jo cutila po pritiskih terapevtke na predel zelodca). Celotno mesto je danes po tem veliko bolj bolece, kot je bilo pred samim zacetkom terapije.
Zahvaljujem se vam za info za kaksne postopke gre to in pojasnitev, ali mi mora kaj skrbeti, da se ni kaj notranje poskodovalo ( zelodec, prsnica se dodatno)? Sploh glede na kadnejse pocutje in.obcutke po tem in glede na to, da so se bolecine po tem zdaj povecale glede na prejsnje stanje.
Ali so taki mocni pritiski in upiranje s tezo na pacienta normalna praksa in cemu naj bi bilo to namenjeno?

Prijazna hvala vam za odgovor.

Pozdravljeni!

Svetujem vam, da se o vaših skrbeh in pomislekih odkrito pogovorite z vašo terapevtko. Ona ve, kaj je delala in zakaj je delala in vam bo znala to tudi objasniti. Intenzivnost terapije se načeloma prilagaja tako, da se doseže nekako komprosim med tem, kaj je pacientu sprejemnljivo in med tem kar kot terapevti vemo, da bo pomagalo in kaj je potrebno. Prepričana sem, da boste s pogovorom z njo vse razrešili.

Pretakanje po trebuhu je navadno samo odraz premikanja tekočin naprej v prebavnem traktu in ni znak nečesa resnega 😉

New Report

Close