Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže masaza pri kacinaciji

masaza pri kacinaciji

Pozdravljeni
Zanima me ali se pri kalcinaciji ram odsvetuje masaza hrbta, sem že nakajkrat opazila da po masazi me roke bolj bolijo. Ali je pač to samo reakcija? Kupila sem si tudi Tens , pa me zanima ali lahko naprava samo omili trenutno bolečino ali lahko tudi ozdravi, pri redni uporabi.
hvala za odgovor

Pozdravljena!

Masaža hrbta ni povezana s kalcinacijami v rami, saj ležijo prizadete/kalcinirane kite mišic precej globoko in se pri navadni masaži do njih ne pride. Morda je za slabše stanje ramen po masaži kriv sam položaj rok pri masaži?

TENS žal samo doseže, da se ne čuti bolečine in nima vpliva na celjenje. In tudi električni impulzi, ki jih pošilja, ne pridejo dalj kot do kože… torej ne prodrejo do kalcinacij.

Masiram se na mizi ceragem ki tudi medrugim greje z ir zarki.
Lezim na hrbtu kot pri spanju.. ce je v telesu vnetje bi lahko bilo zato slabse?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Infrardeča svetloba se praktično vsa odbije od kože in praktično ne prodre niti do podkožja, tako da le ta ne more poslabšati simptomov.
Če bi bilo v telesu vnetje, bi imela navadno povišano telesno temperaturo…
Lahko gre pa za zdrs medvretenčne ploščice v vratu, ki se lahko odraža z bolečino v rami, pri lopatki… in se lahko poslabša z ležanjem na hrbtu…

New Report

Close