Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Elektromišični stimulator in diastaza

Elektromišični stimulator in diastaza

Pozdravljeni,
Vem, da je na temo diastaze že ogromno koristnega napisanega, ampak nisem pa zasledila, kako je z uporabo el.mišičnega stimulatorja. Sama sem 7.mes po drugem porodu, suhica z močnim trupom in verjetno imam manjšo diastazo. Razmak nad popkom je le za en prst, pri trebušnjakih se mi ne naredi greben ali vdolbina, se mi pa celoten ‘six pack’ dvigne na površje. Drugače se mi pa naredi greben pri upogibu trupa nazaj (pri klečanju na koleneh). In trebušček je ne glede, da je na otip trd in močan, v spodnjem delu izbočen, sploh pop in zvečer, zato ves čas vlečem popek navznoter in upoštevam nasvete oz. vaje, ki ste jih že dali v ostalih postih. Naj povem, da nisem zaradi tega preveč obremenjena, ker je to pač mala cena, da dobiš eno krasno bitjece in vem, da je potreben čas, da se telo približa prvotnemu stanju. Bi pa vseeno rada naredila vse, da mu pomagam pri obnovi 🙂 Zdaj me pa zanima, ali se sme v tem primeru uporabljati stimulator, frekvenca 50Hz, moč 15W, s programom, ki je namenjen prav za trebušne mišice po porodu? Gre za stimulator, ki ima več programov-estetski, športni, tens…12 elektrod, da ne delam reklame z imenom. Hvala za odgovor in lepo vas pozdravljam

Pozdravljeni!

Načeloma velja, da je vsaka zavestna aktivacija mišic vredna več kot kakršnakoli elektrostimulacija mišic preko kože. Normalna pot aktivacije mišic se začne v možganih, v primeru draženja preko kože z elektrostimulatorjem, pa impulz pride iz kože…
Elektrostimulacija ne pride do globoke trebušne mišice, ki poteka prečno po trebuhu in zagotavlja stabilnost in to kar vi želite – da se trebušna csebina ne bi več bočila ven.
Sama razmislite, pa se odločite… 😉

New Report

Close