Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Problemi z mišicami

Problemi z mišicami

Pozdravljeni,
Star sem 28 let in imam probleme z dvema mišicama, počasi mi vse to že najeda živce ker se nikakor ne stabilizira. in bi prosil za nasvet kam se obrniti po pomoč.
Torej, prva stvar, pred parimi leti sem nekaj dvigoval in po parih dneh me je začela boleti rama kolikor sem gledal po netu je to trapezna mišica, se pravi, boli me zadaj na desni strani pri/pod lopatico, potem se je stanje nekako izboljšalo/umirilo, in ko sem že mislil da se je poškodba sanirala sem z delom malce pretiraval in vse skupaj se je ponovilo sedaj to traja že kako leto in na trenutke se stanje izboljša potem pa spet poslabša, včasih imam tudi rahle mravljince v desno roko ali vrat, otekline ni, včasih rahlo boleče če močno pritisnem, roka normalno gibljiva, moč tudi ni zmanjšana.
Sedaj pa še druga stvar, med delom sem začutil rahlo bolečino v desnem predelu trebušne mišice, to se je potem izboljšalo in nato zopet poslabšalo, sedaj bolečina vztraja in se seli od dimelj do popka(desna stran), otekline tudi tukaj ni, mišica ima normalno moč in na pritisk ni boleča.
Je možno da se moje mišice ne znajo oz. niso sposobne obnavljati?
Bil sem pri osebnem zdravniku ki me je dal na fizioterapijo(napotnica) razmišljam pa da bi šel samoplačniško, pa naj stane kolikor hoče samo da se stanje umiri.
Prosim za nasvet, kaj bi po vašem to bilo in kako ter kje se stvari da sanirati.

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Glede na opisano, kar se tiče rame/vratu/rok – bolečine/mravljinčenje… gre glede na opis za težavo iz vratu in sicer za zdrs medvretenčne ploščice in glede na to, kam se le ta premakne in kako veliko, se te težave spreminjajo: rama, lopatka, vrat, roka, bolečine, mravljinčenje… pomagala vam bo trigger point terapija (https://www.fizioterapija.net/blog/negibljiv-vrat/) v kombinaciji z manualnimi tehnikami (https://www.fizioterapija.net/blog/bolecine-v-vratu-in-med-lopaticami/%5B)

Kar se pa tiče bolečine v dimlja, trebuhu – pa težko kaj konkretnega rečem, saj niste nič kaj veliko napisali… potreben bi bil diagnostični pregled, da se ugotovi kaj je in potem bi vam lahko kaj več povedala.

Pozdravljeni
Glede na opisane težave zgoraj sem šel an fizioterapijo, kjer so ugotovili da je celotna desna stran telesa zelo zakrcena tako je sledila terapija za sproščanje telesa…ker pa razlika v bolečinah ni kaj pretirano boljša sem šel na ultrazvok za ramo in trebuh. Pri rami je vse BP tako da je rekla zdravnica da je verjetno težava v vratni hrbtenici, tako da bom šel na rentgen in potem se na magnetno resonanco za ta predel.
Za težave v predelu trebuha pa je ugotovila da je vidna minimalna herniacija maščevja v ingvinalni kanal. Tukaj mi pa ni jasno, ker čutim bolečino neprestano in ne samo takrat ko se “napenjam” zanima pa me tudi kako bi to bolečino lahko odpravil, kakšne vaje….? Hvala in lp
P.s.lahko pošljem tudi slike ultrazvoka

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Če so težave zaradi okvar medvretenčnih ploščic, potem pomagajo vaje za globoke stabilizatorje in predvsem pa pokončna, pravilna drža.

Pozdravljeni….zanima me koliko časa traja trigger point terapija(število terapij) , oz. bi se moralo stanje popraviti že po prvi terapiji?

Hvala in lp,
Marko

Pozdravljeni!

Po vsaki terapiji je bolje. Koliko terapij je potrebno je odvisno od vaše starosti, sposobnosti regeneracije, kroničnosti težav….

New Report

Close