Najdi forum

Bolečina v komolcu

Pozdravljena,
Pišem vam v povezavi z bolečino ki je neprestano prisotna v desnem komolcu in se nekako širi proti zapestju. Bolečina je prisotna že 9 let. Fizioterapevt in osebni zdravnik sta postavila diagnozo epikondilitis. Ker po številnih prejetih blokadah bolečina ni izvenela, kvečjemu se stopnjuje in po 10tih prejetih terapijah ESWT in masažah pri fizioterapevtu prav tako ni bilo nobenega izboljšanja situacije, sem se odločil in si dal napraviti MR preiskavo komolca. Rezultat slikanja je prebral spec. radiolog in podal naslednji izvid – signal kostnega mozga primeren, fokalnih lezij na skeletu ni, sklepni hrustanec ohranjene debeline, kolateralni ligamenti, tetive mišic in mišice so primernega videza – NI znakov za epikondilitis ali burzitis. Končno mnenje – v mejah normalnega.
Ker sem do sedaj živel v prepričanju da so bolečine prisotne zaradi epikondilitisa, MR preiskava pa je to diagnozo ovrgla, se na vas obračam za nasvet kako dalje? Bi bilo smotrno opraviti še CT ali RTG, kljub temu, da imam občutek da je izvor bolečine na mehkih tkivih in ne na skeletu? Najlepša hvala za odgovor in prav lepo pozdravljeni!

Pozdravljeni!

Verjetno se s fizioterapevtom nista dobro razumela, saj se pogovorovno pogosto uporablja izraz epikondilitis. Epikondilitis pomeni, zaradi same končnice, da gre za -itis – vnetje. Pravilno bi bilo epikondalgija ali epikondinoza – ker ne gre za vnetje, ampak gre za degenerativne spremembe na prehodu kite v mišico ali na narastišču kite na kost. Ali je test za “teniški komolec” pozitiven? Po mojih izkušnjah izjemno pomagajo ekscentrične vaje za ekstenzorje zapestja in sicer v obdobju 3 mesecev…

New Report

Close