Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolečine v hrbtenici

Bolečine v hrbtenici

Spoštovani!

Lepo bi vas prosila za vaše cenjeno mnenje. Pred štirimi meseci sem imela spondilodezo L/S prehoda zaradi obojestranske spondilolize in spondilolisteze. Okrevanje je potekalo brez težav, opravila sem zdraviliško zdravljenje, bolečine so skorajda izvenele, razen občasnih blagih bolečin v križu ob pretiravanju aktivnosti. Rtg izvid se je ob kontrolnem pregledu glasil takole: Na prikazanem skeletu se diferencira stanje po spondilodezi L/S hrbtenice od L5 do S1 (za natančnejšo oceno priporočam pregled pri ortopedu).
Znaki incipientne osteohondroze lumbalne hrbtenice od L1-L2, L2-L3, L3-L4 in L4-L5.
Schmorlove hernije sp. in zg. terminalnih plošč posameznih vretenc torakolumbalnega prehoda oz. lumbalne hrbtenice.
Incipientna spondilartroza prikazanih segmentov torakalne hrbtenice oz. torakolumbalnega prehoda.
Konec novembra pa sem doživela prometno nesrečo, povzročitelj mi je odvzel prednost in brez zaviranja trčil v bok na voznikovi strani. Udarec je bil precej močan, mene je kot voznico kar “prestavilo”. In po tem dogodku so se ponovno pričele težave. Mesec in pol je že prisotna bolečina v ledvenem delu, imam občutek, kot da mi bil križ pritiskal navzdol, bolečina se iz križa širi čez ritnico vzdolž noge do nožnih prstov, prisoten je občutek mravljinčenja. Opravila sem že fizikalno terapijo, vendar izboljšanja ni. Strah me je, oz. ali je sploh mogoče, da bi bil poškodovan kakšen živec in to ni posledica zategnjene mišice? Ali je v mojem primeru smiselno opravit še MR oziroma kaj mi priporočate.

Najlepša hvala za vaš trud in čas, v Novem letu pa vam želim vse dobro.

Lep pozdrav, Lidija

Pozdravljena!

So vam naredili kontroli RTG po nesreči?

Spoštovani!
Kontrolni rtg je bil narejen na urgenci, doktor je rekel, da je material na svojem mestu.

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!
Kontrolni rtg je bil narejen na urgenci, doktor je rekel, da je material na svojem mestu.

Lep pozdrav

Pozdravljena!

Če je RTG potrdil, da je vse ok in vse na svojem mestu, potem naj vas nič ne skrbi in se verjetno ni nič premaknilo….

Lahko pa gre za draženje živčne korenine zaradi zdrsa medvretenčne ploščice na tistem nivoju, kjer ni bilo operacije…

Najlepša hvala za odgovor.

Lp

🙂

New Report

Close