Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolečine v zapestju

Bolečine v zapestju

Pozdravljeni.
Pred nekaj meseci se je pojavila bolečina v desnem zapestju, predvsem pri pisanju in pri uporabljanju računalnika. Osebna zdravnica me je napotila k fiziatru, ta pa na rentgen in ultrazvok ter mi priporočila uporabo ortoze za zapestje. Po enem mesecu uporabe ortoze se je stanje poslabšalo – zapestje je postalo šibkejše in bolečine močnejše. Sedaj je ne uporabljam skoraj nikoli. Rentgen ni pokazal ničesar, izvid ultrazvoka pa je sledeč:

“UZ desnega zapestja – Bolečine v radialnem delu ob delu z računalnikom. V predelu bolečine je videti nekoliko edematozno tetivo fleksor policis longus – lahko znaki sinovitisa. Ostale tetive palca izgledajo primerne, enako z levo stranjo. Ob zapestnem sklepu ni tekočine in drugih patoloških sprememb. V poteku mišic podlahti ni videti patoloških sprememb. Tetive fleksorji so primerne.”

Na podlagi tega izvida mi je osebna zdravnica predpisala Naklofen (gel ter tablete) in povedala, da gre očitno za vnetje kite v zapestju. Gel sem lahko uporabljal le 7 dni in je nekoliko zmanjšal bolečine, tablete še vedno jemljem, a nimam občutka, da pomagajo. Kmalu bom odšel na kontrolni pregled k fiziatru.
V zadnjih tednih so se bolečine še poslabšale, zato moram večino aktivnosti opravljati z levo roko (npr. uporaba računalnika), a sedaj se podobne bolečine pojavljajo tudi v levem zapestju.
Po mojem mnenju so se bolečine pojavile zaradi prekomerne uporabe računalnika, a tega zaradi dela ne morem kaj dosti omejiti.
Prosim za nasvete. Ali obstaja še kakšno drugo zdravilo poleg Naklofena, ki bi utegnilo pomagati? Morda pride v poštev celo operacija? Ali pa kakšne vaje / terapija?
Vesel bom vsakega nasveta

Najlepša hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Najprej bi bilo potrebno res ugotoviti kaj bi to bilo in zakaj je prišlo do tenosinovitisa – verjetno uporabljate računalnik že dalj časa in ni bilo težav… kaj je sedaj drugače? In precej nenavadno je, da se pojavlja tudi na levi roki, saj jo verjetno ne uporabljate enako kot desno… ali pač?

Če je res vzrok računalnik – bi bilo morda smiselno razmisliti o primerni tipkovnici – npr. macbook pro ima tipkovnico, ki skoraj ne potrebuješ nobene sile za pritisk tipk…. res je pomembno da se ugotovi vzrok, zakaj je do tega prišlo… in za tenosinovitis je terapija z ultrazvokom pogosto zelo uspešna – samo s primernimi parametri in dolžino terapije.

New Report

Close