Najdi forum

Ruptura mišice

Spoštovani!

V petek sem se pri športu poškodovala ( padec z iztegnjeno nogo naprej na zadnjico). Danes sem imela UV, ki je pokazal rupturo mišice debeline 1 cm dolžine 2 cm ob narastišču m. Biceps femoris in semitendinozus z manjšim okolnim hematomom debeline 2 mm. Takoj po poškodbi sem hladila z ledom in praktično sedela na njem 2 dni. Boli in zateguje v predelu zadnjične mišice, hoja je nesigurna, saj sem danes padla na manjšem naklonu na parkirišču. Zdi se mi, da ne morem z nogo upravljati tako kot želi glava.

Zanima me, kako resna je poškodba? Kako dolgo naj bom doma (moj poklic zahteva stoječe delo) in kakšno rehabilitacijo priporočate? Kako dolgo? Ali se lahko sprehajam? Ker sem rekreativna tekačica me zanima s kakšnim športom lahko ohranjam kondicijo? Stara sem 40 let.

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljena!

Zadnje stegenske mišice se celijo precej dolgo časa in so nagnjene k ponavljanju težav. Računate lahko nekje do 6 mesecev, da se bo zadeva resnično zacelila. Tudi vaje/obremenitve morate zelo postopno stopnjevati, ker se kita zelo rada ponovno natrga.

Zdravljenje vam bo pospešila terapija z ultrazvokom.

Hvala za odgovor.
Včeraj je minilo 2 tedna od poškodbe. Zdravnik mi še ni predpisal FT, kontrolo imam šele naslednji pon.
Bolečin nimam hujših, seveda ne počnem veliko. Opažam, da je najhuje pri obračanju v postelji in pri sedenju, kjer čutim bolečino kot pri išiasu. Ta seva od sp. Ledenega dela do včasih skoraj kolena. Najhuje je v avtu, ko me boli cela zadnjica. Predklon tudi še ni mogoč. Opazila sem, da je zadnja stegenska mišica tudi vidno atrofirala (pri počepu npr. ni enakovredne napetosti mišice kot pri zdravi nogi, zadaj ostane vse mehko tudi pri stanju na eni nogi v rahlem počepu).
Zanima me ali lahko že delam izometrične vaje za mišice npr. z žogo in/ pilates seveda, če ob tem ne čutim bolečin? Kaj pa plavanje?

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Žal so te mišice res specifične in je točno določen program stopnjevanja vaj glede na velikost rupture…. tako da vam takole ne morem dati nasveta, saj zelo rado pride do ponovne poškodbe…

New Report

Close