Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolečine v križu in nižje

Bolečine v križu in nižje

Pozdravljeni,
Imam problem z bolečino v križu ter nižje. Bolčina se predvsem poveča pri sedenju.
Doma sem telovadila in predvidevam, da sem pretiravala z vajami za noge in zadnjico, saj sem si obtezila gležnje in nato dvigovala noge. Očitno je bilo preveč. Vendar nisem v športu čista začetnica.
Bolečina se je začela pojavljati slabe tri tedne nazaj in boli me vse od trtice navzgor v križ. Predvsem pri sedenju. Bila sem tudi na masaži, naslednji dan je bilo nekoliko bolje, predvsem križ me nj več bolel, vendar je bolečina v trtici se vedno prisotna. Včeraj sem se vozila kar precej časa in je bila bolečina med vožnjo res že izrazita.
Ne vem ali je normalno, da bolečina vztraja toliko časa? Niti ne vem, ali je kakšen smisel hoditi k osebnemu zdravniku, ki ti da bolj kot ne vedno samo tablete. Prosim za nasvet.

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Brez pregleda vam ne morem natančno povedati kaj se vam dogaja… glede na opisane težave in statistične podatke pa lahko gre pri vas za okvaro medvretenčne ploščice. V tem primeru lahko težave izzvenijo zelo hitro ali pa se vlečejo zelo dolgo – zelo odvisno je od vaše drže med stojo, hojo, sedenjem… gibanjem in ostalimi opravili – pomembno je, da ohranjate ledveno krivino.

Fizioterapevti lahko pomagamo z manualnimi tehnikami in trigger point terapijo (https://www.fizioterapija.net/blog/hernija-isias-trigger-point/).

New Report

Close