Najdi forum

ruptura mišice

Spoštovana,
Pred par meseci (novembra 2017) sem vam poslala vprašanje – spodaj navedeno, na katero ste mi že odgovorili, hvala.
V mesecu decembru in januarju sem opravila 12 terapij z laserjem, ultrazvokom in masažo. V dimeljske predelu še vedno čutim bolečino, predvsem pri počepanju oz. kakem lažjem delu. Zelo je moteče, zato vas prosim za mnenje, če je normalno, da traja toliko časa, kaj lahko še storim?
Hvala za odgovor, Gertrud

(Spoštovana, pred 14 dnevi sem bila odpuščena iz bolnice z diagnozo parcialna ruptura mišice rektus femoris dex, z navodili: par tednov počitka in po potrebi analgin. Zanima me čas popolnega okrevanja, kajti še vedno imam bolečine v dimeljskem predelu, zanima me nadaljnje priporočeno zdravljenje. Hvala, lep pozdrav, Gertrud)

Pozdravljena!

Bolečine pri natrganini m.rectus femoris se čutijo na zunanjem delu pregiba. Odvisno od tega ali je mišica strgana na mestu kjer se narašča na kost ali pa na prehodu mišice v kito in od velikosti natrganine je odvisen tudi čas okrevanja. Pomembno je, da se mišice preveč ne obremeni – da se novo zaceljena vlakna ponovno ne strgajo in da se jo vseeno pravilno obremeni, saj je to vzpodbuda telesu za celjenje. Čas okrevanja je lahko do 2 leti.

Spoštovana,
Zahvaljujem se za odgovor. Ojoj, kar dolgotrajno zdravljenje … Ali lahko z določenimi vajami sama pripomorem k hitrejšemu zdravljenju, mi priporočate obisk fiziatra? Bolečino čutim v notranjem delu, okoli jajčnikov (ginekološko je sicer vse ok), rečeno mi je bilo, da se bolečina prenaša. Rada kolesarim, plavam, pa me zanima, če naj to opustim za en čas, brez plavanja poleti bi bilo kar hudo …
Hvala za odgovor, Gertrud

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, Gertrud!

Žal je težko takole na pamet, brez da vas vidim kaj bolj konkretnega povedati… vaje in športi so odvisni od starosti, vitalnosti telesa, velikosti poškodbe… pa tudi tehnike so lahko zelo različne – lahko plavate bolj intenzivno ali pa bolj “penzionersko” – prilagojeno. Po moje bo vsaj slednje lahko šlo….

New Report

Close