Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Razgibavanje po artroskopiji kolena (odstranitev dela strganega meniskusa)

Razgibavanje po artroskopiji kolena (odstranitev dela strganega meniskusa)

Pozdravljeni.
Prejšnjo sredo so mi naredili artroskopijo kolena pri kateri so našli longitudialno rupturo posteriorne tretjine in korpusa medialnega meniskusa. Opravili so parcialno meniscektomijo. Po navodilih moram imeti 1 teden bergle, koleno po operaciji do danes ni bolelo, niti ni bilo pretirano oteklo. Redno 3x na delam vaje, ki so mi jih predpisali v bolnišnici, koleno leže na hrbtu pokrčim že enako kot zdravo do dobre napetosti. Bolečin med vajami nisem imel nikoli, samo razne napetosti/čutil sem rahla premikanja v kolenu. Zanima me, ko bom po enem tednu začel hoditi brez bergel in vajam dodal kilsko utež na gleženj, ali je to dovolj za popolno rehabilitacijo kolena v prejšnje stanje, glede na to da poseg in operacija nista bili pretirano zahtevni. Kdaj lahko začnem z rotacijo kolena in npr. kakšnimi rahlimi počepi z obema nogama?
Hvala za odgovor

Andrej

Pozdravljeni!

Žal se ne da to takole po netu…. vsako koleno ima svoj tempo okrevanja. Predvsem je odvisno od starosti in od predhodnje pripravljenosti. Moji pacienti imajo določene vaje, ki jih morajo izvajati na začetku vsako uro… dokler se ne dobi popolna gibljivost. Tudi obremenjevanje je treba postopno dodajati. Obremenjevanje med rotacijami je pa itak slabo za koleno.

New Report

Close