Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže mri torkalne hrbtenice

mri torkalne hrbtenice

Pozdravljeni imam težave z omoticami in ravnotežjem zato me je nevrolog poslal na mr torkalne hrbtenice dobila sem izvide izrazito poudarjena torakalna kifoza blage do zmerne spremembe srednjega dela torakalne hrbtenice hodroza in spondiloza.Spinalni kanal je primerno širok prikazana mdula ima primeren signal utesnitev nevralnih struktur ni ostale prikazane strukture izgledajov mejah normalnega. Ali je možno da se to pojavlja zaradi hrbtenice omotičnost brez ravnotežja in če mi vi lahko pomagate hvala lp

Pozdravljeni!

Omotičnost in motnje ravnotežja lahko izvirajo iz različnih tkiv. RTG slika ni pokazala večjih sprememb na kosteh. Slika pa ne prikaže stanja mehkih tkiv – kot so mišice, vezi in sklepne ovojnice. Opisane težave so lahko iz hrbtenice, lahko iz glave…

Ali bi lahko to bilo zaradi slabe drže hrbtenice mr glave sem ze slikala in je bilo ok ali mi vi če gre za hrbtenico lahko pomagate in s kakšno terapijo hvala lp.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Omotičnos lahko pride tudi iz vratne hrbtenice (https://www.fizioterapija.net/blog/omoticnost-in-vrtoglavica-iz-vratne-hrbtenice). Pomaga lahko manualna terapija in trigger point masaža.

New Report

Close