Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Poskodba kolena pri smucanju

Poskodba kolena pri smucanju

Pozdravljeni,
pred stirimi dnevi sem si na smucanju ob nerodnem padcu poskodovala koleno. Ob padcu nisem slisala poka, koleno me je sicer bolelo, a sem lahko se smucala.
Popoldne je oteklo, tezko sem dvignila nogo samo od sebe, ob hoji je bolelo.
Naslednji dan se sla na urgenco. Izvid je naslednji:
“Levo koleno je oteceno. Ballottement negativen. Gibljivost v kolenu 20/50 st. Iztipam sklepno spranjo kolena, ki je palpatorno obcutljiva medialno. Zaradi bolecin kriznih in kolateralnih vezi ne morem zanesljivo testirati, vendar delujeta Lachman in predalcni fenomen enaka v primerjavi z neposkodovanim kolenom. Kolateralni ligamenti delujejo cvrsti. Pogacica klinicno cvrsta.”
Izvid RTG: “levo koleno – brez prepricljivih znakov sveze poskodbe skeleta”

Naj se dodam, da sem nekdanja smucarka in se veliko ukvarjam s sportom in da me kolena po malem bolijo vsake toliko, vendar temu nisem posvecala posebne pozornosti, saj sem normalna opravljala vse.
Dobila sem bergle in napotek, naj hladim z ledom ter brufen tablete.
Koleno me ob hoji sicer ne boli vec, ga pa se ne morem povsem skrciti ali stegniti, saj zacutim bolecino. Se vedno veckrat dnevno hlsdim, saj je oteklina se prisotna. Nogo ze lahko dvignem samostojno, me pa zaboli ob nenadnem gibu vstran na levi nogi.

Kaj menite o izvidu? Gre lahko za tezjo poskodbo koleno? Bi s fizioterapijo lahko koleno ojacala nazaj, da MR ne bi bil potreben ali pa celo operacija?

Hvala vam za odgovor.
U

Pozdravljeni!

Če vezi niso strgane ali pa ne gre za poškodovane meniskuse, se vam ni treba bati operacije 🙂

S primernim gibanjem in kinezioterapijo se lahko koleno povrne v prvoten oz. v boljše stanje.

New Report

Close