Najdi forum

Nosečnost

Pozdravljeni,
Do sedaj sem bila 2x noseča (drugič neuspešno). Obakrat so se mi pojavile precej močne bolečine okoli medenice – iz sramne kosti, okoli kolkov in trtice ter v levo nogo.
V prvi nosečnosti se mi je to pojavilo od 12. Tedna, v drugi pa že od 8. tedna dalje.
Slabše je bilo ob fizični aktivnosti.

Sicer sem precej fizično sktivna ( tek, hoja v hribe), rada bi bila aktivna tudi med naslednjo nosečnostjo in me zanima, kako bi se lahko pripeavila, da teh bolečin ne bi bilo iziroma bi jih omilila.

Po porodu so bolečine izzvenele.
Imam pa sicer pogosto bolečine v trtici, vcasih v kolku, ni pa prehudo. Stara sem 34 let.

Hvala!

Pozdravljena!

Bolečine v medenici med nosečnostjo in takoj po porodu navadno izvirajo zaradi delovanja hormona relaksina, ki razrahlja medenične vezi zato, da se omogoči porod. Bolečine so torej zaradi nestabilnosti medeničnega obroča. Temu se ne da izogniti, saj je to normalen hormonski odziv. Težave omili nošnja medeničnega pasu, ki stabilizira medenični obroč. Preventivno morda lahko pomaga krepitev mišic medeničnega dna in pa vaja na vseh štirih in dvig rok/nog, ki nudi navzkrižno stabilizacijo medenice. Problem je, ker tam ni monoartikularnih mišic, ki bi stabilizirale medenico. In morda “plank”.

New Report

Close