Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Prosim za pomoč, kaj narediti?

Prosim za pomoč, kaj narediti?

Pozdravljeni,

že dlje časa imam težave, da imam občutek, da se hrbtne mišice ne morejo raztegniti, me vežejo oz. kot da hrbtenice ne morem držati pokonci zravnano (občutek pritiska na trebušno votlino). Prav tako nastopijo bolečine v prsnem delu hrbtenice in ramenih pri sedenju, saj lahko sedim maksimalno 10 min (občutek, da me zelo veže in nato bolečina). Bila sem na MR slikanju celotne hrbtenice , ki je pokazal minimalne degenerativne spremembe, na pregledu pa je bilo ugotovljeno sledeče: povečana napetost intraspinalnih legitamentov in ligamenta flavum. Pri vzmetnem testu je občutek zelo čvrst, predvsem na nivoju od T11 do L4, kjer so spinozusi zelo zbiti in skoraj ni čutiti drsenja vretenca. Mišice so palpatorno zelo občutljive.

Kaj lahko storim, da bi se situacija izboljšala? Ali obstaja kakšno zdravljenje?

Res sem zelo obupana 🙁

Za vaš odgovor se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Teja

Pozdravljena, Teja!

Občutek zategnjenosti, občutek da se ne morete raztegniti in da nimate moči za vzravnano držo je lahko posledica prenapetih zunanjih hrbtnih mišic – torej trigger točke v teh mišicah, ki potekajo vzdolž hrbtenice. Najpogosteje je razlog za to slaba drža, katere posledica so ohlapne globoke mišice in prenapete zunanje mišice.

Glede na opisano, bi vam svetovala trigger point terapijo (https://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/) in pa poskušajte se čimvečkrat pri sedenju, stoji in hoji zavedati svoje drže in jo popraviti v pravilen, pokončen položaj.

New Report

Close