Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Poškodba hrbtne mišice

Poškodba hrbtne mišice

Pozdravljeni.

Star sem 26 let. Pred tremi tedni se mi je prvič pojavila težava s križem. In sicer po tenisu. Do sedaj teh problemov nisem imel. Po dobri uri igranja me je začelo boleti v ledvenem predelu in najprej se mi je zdelo, da je to zaradi nižjih temperatur in da sem si prehladil mišico. Podobne občutke imam včasih med tekom, ko je malce hladneje in se spotim, pa me začne v predelu ledvenega dela boleti.
Kakorkoli, po tenisu ko se je mišica ohladila, so se začele bolečine v ledvenem delu. Nisem se mogel skloniti, težko sem vstajal in sedel. Kakšen teden sem počival, nosil ledvični pas, nato pa se je stanje izboljšalo. Po 14 dneh sem začel spet malo bolj migati, najprej s sprehodi, malo teka, nato še malo fizičnega dela. Na začetku je bilo vse v redu, po treh dneh pa se je bolečina vrnila. Ne sicer tako intenzivna. Po parih dneh je bila bolečina še vedno prisotna, ampak ne tako intenzivna. Po treh tednih sem spet poskusil igrati tenis z rahlo bolečino. Prvih 20 minut ogrevanja ni bilo problemov, sploh nisem čutil bolečine. Bil sem že dobro ogret, zato sem povečal intenzivnost, slekel pulover in bolečina se je na hitro vrnila. 15 minut sem še vztrajal, potem pa ni več šlo, ker sem že komaj hodil.
Domov sem se komaj pripeljal, zjutraj pa sem bil prvih 5 minut v takšnem krču, da sem komaj hodil. Šel sem k zdravniku, ki me je pregledal in mi predpisal nalgesine in 14 dni brez športnih aktivnosti in pa posvet s fizioterapevtom. Po njegovem mnenju naj bi šlo za natrgano mišico, nižje temperature pa naj ne bi imele vloge pri tem.
To sem omenil predvsem zato, ker imam ledveni predel dostikrat zelo hladen. Sploh ponoči mi je dostikrat vroče in se odkrijem. Punca dostikrat opazi, da imam zelo hladen ledveni predel. Problemov z ledvicami nimam.

Zanima me, če je mirovanje edini ukrep pri takšni poškodbi? Trenutno, po dveh dneh, je bolečina še vedno huda, zato mi telovadba niti ne pride na pamet. Upam pa, da bo po enem tednu zadeva že boljša. So vaje za hrbet priporočljive? Ledvični pas je priporočljivo nositi pri takšni poškodbi? Zdravnik mi je tenis odsvetoval za 14 dni, v primeru da bolečina izgine, je smiselno po 14-dneh poskusiti s kakšno športno aktivnostjo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Če bi šlo res za poškodbo – natrganino hrbtne mišice, bi vam najbolj pomagala terapija z ultrazvokom, ki bi pospešila celjenje. Da pride do natrganine hrbtne mišice oziroma katerekoli mišice v vaših letih, bi vedeli, saj bi vas zabolelo takoj ko bi prišlo do poškodbe… in ne bi se po 3 dneh (ko se je že umirilo) ponovilo…

Glede na opisane težave menim, da gre bolj za zdrs medvretenčne ploščice v ledvenem delu. V tem primeru bi vam pomagala manualna terapija (http://www.fizioterapija.net/blog/bolecina-v-krizu-in-nogi-manualna-terapija/) in trigger point terapija (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-point-masaza-bolecina-v-krizu/. Ni priporočljivo počivanje, ampak zmerno gibanje z majhnimi koraki – kot je npr. hoja, ples… ter pogosto spreminjanje položajev. Izogibajte se sedenja in vztrajanja v enem položaju dalj časa.

New Report

Close