Najdi forum

Pozdravljeni ,obračam se na vas z upanjem,da boste znali pomagati. Sem stara 37 let,mamica 2.5 let stari punčki. Že lani od maja opažam bolečino podobno kot v nosečnosti,bolečina se je začela stopnjevati s prihodom v službo,kjer dnevno naredim 15.-20.000 korakov v natikačih. Boli med med nogami na levi strani,nekako od nožnice do sramne kosti,boli na dotik. Bolečina se je lani maja izrazito poslabšala po VIIT vadbi kjer je bilo veliko širokih počepov in izpadnih korakov ,bili pri hoji po stopnicah navzgor,boli če se predklonim,takrat boli na notranji strani stegna,močno bolečino izzove stanje na levi nogi in bočni odmik desne noge…Istočasno me zelo boli levi kolk na zunanji strani,fizioterapevyke rečejo,da me sklepna ovojnice…hoja vse poslabša…bila sem na rtg kolkov,začetna obraba ,mr hrbtenice,ki kaže protruzijo diska l4-l5 in stiskanje živca v foramnu.ortopeda pravi,da od tega ne morem imeti takšnih bolečin.čeprav sem nabolniski 4 mesece,boli vsak dan bolj…opravila sem fth,bolečine v ledveni hrbtenici so se zmanjšale,redno delam vaje opravila sem 6 trigger point terapij in 5 bownovih vendar popolnima nobenega izboljšanja glede leve strani medenice…imate kakšno idejo,kaj se da narediti,ne morem se sprijazniti s temi bolečinami,premlada sem še. Hvala!!

Pozdravljeni!

Žal vam brez pregleda ne morem kaj konkretno svetovati…

Protruzija L4/L5 lahko povzroča močno bolečino, ki se kaže v ledvenem delu hrbtenice in/ali po nogi. Značilno je, da se pojavlja bolečina na različnih delih noge – kot da bi se sprehajala malo gor malo dol po nogi. Ležanje izboljša stanje, sedenje zelo poslabša, problem je prehajanje iz enega položaja v drug položaj in pa vsi položaji, ko se zravna ledvena krivina, izzovejo bolečine.

Nadražena sklepna ovojnica kolka boli lahko v križu in/ali samo po sprednjem delu stegna. Ne boli po notranjem delu stegna…

New Report

Close