Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže tiščanje v glavi, napet vrat

tiščanje v glavi, napet vrat

Pozdravljeni
Dalj časa imam težave s tiščanjem v glavi in napetim vratom občasno tudi mravličenje po nogah. Bil sem že na večih različnih masažah, ki nekoliko omilijo zadevo, vendar ne za prav dolgo. V službi delam v pisarni za računalnikom, še dodatne dve uri pa dnevno preživim v avtu, Pa me zanima kaj mi svetujete, bi moral na kako slikanje hrbtenice, CT ali pa se posvetovati s kakim bolj profesionalnim fizioterapevtom, da bi potrdil, da so težave res v hrbtenici in ne drugje.

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Koliko ste stari?

Pozdravljena

star sem 35

lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozravljeni!

Glede na vaša leta, bi bile lahko omenjene težave kot so tiščanje v glavi in napet vrat posledica trigger točk (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/) v vratnih mišicah. Če je temu res tako, vam bo pomagala trigger point terapija. Žal zaenkrat še nimamo razvite slikovne tehnologije, ki bi pokazala trigger točke.

Kar se pa tiče mravljinčenja po nogi, bi lahko to bilo posledica okvare/zdrsa medvretenčne ploščice v ledvenem delu hrbtenice. Večje okvare so vidne tudi na MRI, manjše pa žal ne, saj se v ležečem položaju (kot se zaenkrat še opravlja MRI) želatina v okvarjeni ploščici, vrnne nazaj na svoje mesto. Pomagale vam bodo manualne tehnike (http://www.fizioterapija.net/blog/bolecina-v-krizu-in-nogi-manualna-terapija/) in pa seveda pokončna drža predvsem pri sedenju.

Pozdravljena še enkrat

Sem bil v vmesnem času še na rentgenu vratu in hrbtenice. Kar se tiče vratu naj bi imel med C5 in C6 degenerativne spremembe in cca 3mm izrastek. Prav tako naj bi imel zožen spinalni kanal.
Mi lahko kaj svetujete glede teh dveh diagnoz, trenutno drugih napotkov kot krepitev hrbtnih mišič in pravilno sedenje, kot tudi kakšen kilogram manj nisem dobil.

Hvala in lp

Pozdravljeni!

Kar se tiče izrastka se ne da nič narediti, lahko se samo prepreči oziroma upočasni rast še drugih izrastkov. To se doseže s krepitvijo stabilizatorjev vratu – kar se doseže s pravilno, pokončno držo oziroma zavestno vajo, kjer se aktivira globoke stabilizatorje vratu. Zunanje (vidne) vratne mišice morajo biti sproščene.

Kilogrami nimajo nobenega vpliva na vrat…

Za preprečevanje ponovitve težav in upočesnevanje okvar medvretenčnih ploščic je tudi krepitev globokih vratnih mišic. V času, ko boli, se ne sme delati raztezanja vratu, ker se okvara še poveča.

Za gibljivost se lahko izvaja takratk, ko ne boli.

Pomagala bi vam tudi trigger point terapija in manualne tehnike.

New Report

Close