Najdi forum

vnetje komolca

Spoštovani,

pred dobrim mesecem me je začel bolet desni komolec in je bilo čez par dni že vredu.
Sedaj se je zaradi naprezanja ponovilo, bolj boleče. Pobrskal sem po internetu da se bolj seznanim z vnetjem komolca – teniškim komolcem.

1. Ko bolečina izgine se začne delat vaje za nadlahtnico in podlahtnico. Na internetu sem našel vajo ki pa mi ni všeč in če imate še vi kakšno lahko napišete link.

2. Za lajšanje bolečin mi je zdravnik priporočil Perksindol.
Na enem forumu sem prebral da je za teniški komolec dobro če ga zdravimo s toploto. Po tej logiki potem hladilna krema ni dobra? Do sedaj sem mislil da je za vnetja boljše če se uporabljajo hladni obkladki.
( Naletel sem tudi na stran ki dobro opiše konjsko, tigrovo oz. tajsko mast in se mi zdita podobna )

3. Za gretje teniškega komolca naj bi bila dobra infrardeča luč, ki jo imam celo doma.
Ker po forumih piše vsesorte, iščem še vaše strokovno mnenje.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Obstaja 5 različnih tipov teniškega komolca. Najpogostejši je tip 2, kjer pride do natrganin mišice m. extensor carpi radialis brevis na njenem narastiču. Vzrok je navadno preobremenitev.

Nobena krema kot je Perskindol, konjska mast ali karkoli podobnega ne pomaga. Ne pride v globino preko podkožja. Lahko pa olajša občutek bolečine, dokler hlapi. Enako velja za gretje. Trenutno olajša simptome.

Pomagajo pa ekscentrične vaje za ekstenzorje prstov in zapestja. Z iztegnjeno roko (če ne povzroča bolečin) in pol kilsko utežjo, dlan obrnjena navzdol proti tlem, počasi zadržujemo zapestje v gib volarne fleksije. Gib navzgor naredimo pasivno – pomagamo si torej z drugo roko. Gib navzdol se izvaja čim bližje 10 sekundam.

Pozdravljena,

da bi bile vaje bolj zanimive sem si naročil sem žogico Pawerball, ker je nekje pisalo da je dober tudi za primer teniškega komolca. Pravkar sem na naslednjem linku prebral da se uporablja za krepitev in izboljšanje tonusa mišic podlakti. http://www.zdravje2.si/blog/Giroskop-kaj-je-powerball-in-kaksni-so-njegovi-ucinki
Za teniški komolec pa sem večkrat zasledil da se mora ojačat mišice nadlakti in podlakti. To pomeni da v primeru če uporabljam to žogico moram potem še posebej delati tudi vajo za nadlakt?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Pri teniškem komolcu gre za težave kit in zato se priporočajo posebne vaje, ki krepijo kite prizadetih mišic. Gre za ekscentrične vaje za ekstenzorje prstov.

New Report

Close