Najdi forum

Pozdravljeni,

pri rotacijskem gibanju sem slišala pok v kolenu, začutila bolečino in nestabilnost kolena. Po pregledu in RTG sem dobila navodila za hlajenje, z diagnozo izvin in nateg drugih in neopredeljenih delov kolena. Ves čas sem bila brez bolečin v kolenu. Po nekaj dneh sem lahko hodila s stegnjeno nogo.
Potem pa me je ob koraku vstran zabolelo, noge ne morem popolnoma stegniti, niti skrčiti niti po 10 dneh, nanjo se lahko opiram ko stojim, ne čutim pa moči za hojo z njo. Po drugem dogodku zaradi suma poškodbe meniskusa čakam na MR in na pregled pri ortopedu ter na fizioterapijo.
Kaj mi svetujete v tem času? Naj vozim sobno kolo, naj potrpim in obremenjujem nogo ali bolje, da noga počiva? Če je slučajno vkleščen meniskus, ali lahko s kakšnimi vajami ali s hojo na silo sam skoči nazaj v pravilni položaj?
Hvala za mnenje.
Lep pozdrav!
Jožica

Pozdravljena, Jožica!

Glede na opisano gre res za sum poškodbe meniskusa. Če se je samo malo scefral, se bo morda samo poleglo, ko bo telo scefran delček odstranilo. Če pa je večja okvara, vam bodo pomagali z artroskopsko toaleto kolena.

Kar se tiče vaj in obremenjevanja je pomembno, da ne provocirate bolečine, saj je le ta verjetno posledica vkleščenja meniskusa med dve sklepni površini. Se pravi lahko delate vse, kar vam ne povzroča bolečine in zatekanja kolena.

Pozdravljeni,

hvala za vaš odgovor.
Da bi zmanjšala oteklino kolena, sem se odločila za terapijo s terapevtskim ultrazvokom in interferenčnimi tokovi. Pri tretjem obisku sta se izvajala sočasno ultrazvok in IFT z eno elektrodo. Pri priklopu elektrode me je zelo zelo zelo streslo po celem telesu do višine srca. Terapevtka je rekla, da se ji je zgodila napaka, da je menjala elektrodo in ni nastavila na 0. Tudi če ni bilo na 0, ne razumem kako te lahko tako zelo strese, Bila sem v šoku in počutila sem se slabotno. Šok popušča, sedaj me je strah. Kako je možno, da namesto mravljinčkov, katerekoli intenzitete na kolenu kjer je elektroda,, čutiš močan udar eletrike po celem telesu? Ali je ta elektrošok lahko škodil mojemu telesu?

Lep pozdrav,
Jožica

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, Jožica!

Terapevtski tokovi, ki jih uporabljajo fizioterapevti nimajo visokih jakosti, tako da menim, da se vam ni naredila nobena škoda. Elektroda je samo za trenutek sprožila receptorje v vaši koži po telesu – kot bi vas malo močneje stresla statičan elektrika. Nič ne skrbite, vse je v redu 🙂

Za zmanjšanje otekline kolena najbolj pomagajo manulane tehnike, s katerimi se pomiri sklepno ovojnico in pomaga zdrenirati odvečno tekočino ven iz sklepa.

New Report

Close