Najdi forum

Koleno levo

Spostovani

Imel sem atroskopijo kolena. Odstranitev cist. Pri tem je operater nasel poko sklepnega hrustanca na kondilu golenice. Na mri slikanju se le te ni videlo. Predlagano mi.je bilo uporaba eletrostimulatorja

Kako ga uporabljat. Vsak dan. Koliko casa. Redno. Morajo biti umes pavze. Po vajah za koleno ali pred vajami

Hvala vam

Pozdravljena!
Dokler je prisotna bolečina med vajami, je spremenjena motorična kontrola mišic. Zato je dobro izvajati vaje tako, da se ne izzove bolečina.

Sama žal nisem zagovornik elektrostimulacije mišic dokler so mišice normalno inervirane, saj menim, da je že en sam aktiven gib veliko več vreden kot elektrostimulacije, saj se morajo vaši možgani ponovno naučiti aktivirati mišice in zaupati poškodovanemu kolenu, česar se pa žal z elektrostimulacijo ne da doseči.

Iskrena hvala za odg

Vseeno bi rad dodal poleg vaj elektrostimulator na stegenske misice ki so vidno shirane. Obseg poskodovane.noge je na dol.mestu 5cm mansi kot zdrava noga

Zanima me ali se to uporablja vsak dan. Koliko casa. Pred vajami..po vajah. Veckrat dnevno ali samo enkrat. Se lahko enkrat dnevno uporablja elektrostimulator cca 15min, nato pa po preteku nekaj casa se tens. Seveda vaje izvajam . Prav tako vozim kolo

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Potem je najbolj učinkovito, da uporablajte program, kjer se kombinira elektrostimulacija z aktivnim gibom.

Vaje za moč za isto mišico se izvajajo vsak drugi dan, enkrat dnevno.

New Report

Close