Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Zelo boleče mišice v hrbtu

Zelo boleče mišice v hrbtu

Pozdravljeni,

že nekaj časa imam močne bolečine mišic v hrbtu. Včasih se mi zdi, da mi zgornji del hrbta žari, veže. Včasih se mi zdi, da me vežejo tudi noge, prsti na nogi, mišica, ki gre skozi srce, slabost.

Prosila bi vas za nasvet, kaj narediti? Obstajajo tudi kakšni krvni testi za preverjanje vnetja mišic. MR vratu in celotne hrbtenice je bila brez posebnosti.
Hvala in lep pozdrav,
Teja

Pozdravljena, Teja!

Za vnetje mišic – miozitis, obstajajo krvni testi s katerimi se lahko vnetje mišic potrdi ali ovrže.

Žarenje zgornjega dela hrbta je lahko posledica slabe drže – če se le to pojavlja med dolgotrajnim sedenjem in stojo. Če je tak tip bolečine je le ta mišičnega in ligamentarnega izvora.

Ostale stvari pa težko rečem… lahko sploh niso povezane med sabo…

Pozdravljeni,

najlepša hvala za vaš odgovor. Bila sem na pregledu in imam zelo zakrčene mišice (prej sem bila tekašica, premalo krepila hrbtne in trebušne mišice) in sedaj se je zgodilo, da imam celotni prsni in hrbtni del kot v oklepu (občutek premajhnih mišic in tiščanja). Verjetno je tudi nesorazmerje. Prav tako mi ne ”paše” sedeti, saj me veže v zgornjem delu trebuha (od prepogibu) – verjetno je močno zategnjena trebušna prepona ali kakšna druga trebušna mišica. Hodim na akupunkturo, da mi malce ”odlepi” mišice, da bom lahko pričela z raztezanjem in krepitvijo. Mišični testi, krvni testi (železo, eritrociti) so vredu. Ker je res grozen občutek, vas bi prosila za mnenje, kaj lahko storim? Morda kakšne druge terapije, zdravila, da preprečijo občutek tiščanja mišic? Res sem obupala, da bo kdaj boljše 🙁
Za vaš odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Teja

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, Teja!

Za mišice je zelo uspešna trigger point terapija (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/). Sprosti mišice in vezivna tkiva (fascije), motorično kontrolo kar se kaže z večanjem mišične moči.

New Report

Close