Najdi forum

Poškodba kolena

Pozdravljeni,
2.11.2016 sem si pri rekreaciji (nogometu) poškodovala levo koleno. Slišala sem pok in začutila močno bolečino. Isti dan sem šla na urgenco, kjer so mi naredili rentgen, ki ni pokazal poškodbo kosti. Izvid: Vidnih znakov za poškodbo ni. Palpatorno boleče v predelu poteka medialnega kolateralnega ligamenta. Gibljivost relativno dobra. Boleče testiranje kolateralne medialne vezi. Balotma je negativen. NC izpadov vzdolž noge ni videti. Kontrola čez 1 teden. V tem enem tednu je bilo vsak dan malo boljše.
Pregled je bil opravljen v eni minuti in kontrola čez 2 tedna. V tem času ni bilo več nobenega izboljšanja. 23.11.2016 imela ponovni pregled
Izvid:levi kolenski sklep zadebeljen, brez tipnega izliva. Kolateralni ligamenti so raztegljivi, sicer sklep se ne odpira in na nateg so kolateralci neboleči. Anteriorna nestabilnost zelo suspektna. McMurray boleč na medialni meniskus, sicer preskoka ni.
UZ: zadebeljena sklepna kapsula ob hipoehogeni stisljivi senci v recesusih- izliv, patelarni ligament bp., s tem, da retropatelarno ne prikažem strukture zaradi nezmožnosti zadovoljive fleksije v kolenu. Posredni znak za insuficienco križne vezi. Na medialni meniskus pa se ne da prikazati v srednji tretjini.
Dg.: Ruptura menisci medialis gen. sin.
Hydrops gen. cum ruptura LCA susp.
Th.: počitek, potrebna atroskopija prvi prosti datum 29.12.2016

Trenutno pri normalni hoji posebne bolečine ne čutim. Hodim z nekoliko pokrčenim kolenom. Koleno se mi zdi nestabilno, nekoliko otrdelo, ne morem ga povsem iztegniti, pokrčiti še manj. Bolečino imam pri hoji po stopnicah navzdol in kadar je korak malo nekontroliran – zasuk.

Lepo prosim dr. Pilih za vaš nasvet. Kakšno je vaše mnenje? Ne bi bilo bolje pred atroskopijo opraviti MR.? Šport mi veliko pomeni in bi res rada, da pravilno postopam pri zdravljenju. Operiral naj bi me dr. med. spec. Kirurg – ni boljše, če te operira ortoped?
Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni!

Vsekakor, če gre za okvaro medialnega meniskusa, ki povzroča omejitev gibljivosti kolena in otekanje že kar 1 mesec, je potrebna operacija, da odstranijo tisti del meniskusa, ki je scefran in povzroča težave, saj v temu obdobju sedaj, hrustanec ni primerno obremenjen in prehranjen.

Kar se tiče rehabilitacije do operacije je potrebno ohranjenje čim večje gibljivosti vendar ne sme povzročati bolečine in takšna obremenitev, ki ne povzroča otekanja kolena.

Kar se pa tiče operaterjev, menim, da lahko zaupate vsakemu kirurgu, ki redno operira kolena.

New Report

Close