Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Ledveni de – bolečine – čudni občutki

Ledveni de – bolečine – čudni občutki

Pozdravljeni
Že dolgo se odločam, da vam pišem. Že kar nekaj časa imam težave v ledvenem delu. Ob jutranjem vstajanju je moj celoten zadnji del telesa zakrčen in se moram zjutraj najprej dodobra raztegnit, da sploh lahko normalno funkcioniram. Najhuje je v predelu križa, vratu, ledvenega dela ter zadnjih mišic na nogah.
Kar je najbolj zanimivo se bolečina na obeh straneh ledvenega dela pojavlja samo pri sedenju in še to ne vedno. Opažam da je tudi zelo odvisno kje sedim. Bolečina je tudi prisotna v vsem področju zadnjice ter kolkov. Med ležanjem, hojo in telovadbo teh bolečin ni.
Po par minutnem sedenju za računalniško mizo, začnejo bolečine v ledvenem delu, za njimi pa pride kot nekakšen nenaden upad energije in rahle omotičnosti.
Ko vstanem, in dodobra pretegnem telo, te težave izvenijo vse dokler se ponovno ne usedem za nekaj minut. Stvar je zelo nadležna, saj se dobro počutim samo pri ležanju in hoji. Zanimivo je to, da včasih ko sedim za mizo v jedilnici teh težav sploh ni. Kadar imamo obiske in več ur sedim za mizo ni težav, opažam pa, da sem naslednji dan veliko bolj zakrčen in omotičen.
Se pa te težave vedno, ampak res vedno pojavijo pri sedenju za računalniško mizo, kar me res čudi.

Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni!

Glede na opisane težave gre najverjetneje za okvaro medvretenčne ploščice. Pomaga trigger point terapija in manualne tehnike. Izogibajte se provokaciji teh občutkov, saj se stanje lahko še poslabša.

A to lahko vi ugotovite, če gre za omenjeno okvaro? Koliko terapij je potrebnih?
Ali se stanje lahko popolnoma odpravi?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Večinoma ja, lahko ugotovim na osnovi kliničnega ortopedskega pregleda.

Pomagamo s trigger point terapijo (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli) in z manulanimi tehnikami (http://www.fizioterapija.net/blog/bolecina-v-krizu-in-nogi-manualna-terapija).

Telo navadno najde neko pot in stvari se večinoma sčasoma popolnoma odpravijo 🙂

New Report

Close